| ViseColorate_4467 a întrebat:

Nu am avut de cand ma stiu probleme cu cosurile, intotdeauna am avut un ten impecabil... dar in ultima vreme am observat ca mi-au aparut niste cosuri micute pe frunte si inn zona tamplelor care se scot usor daca le storc dar nu imi plac deloc... iarna am tenul destul de sensibil in sensul ca e foarte uscat dar acum vad ca nu am probleme cu asta.doar cu cosurile astea nesuferite. o fi tot din cauza frigului? si as dori cateva remedii SIGURE pentru a scapa de ele.

PS: nu am acnee, asa ca nu vreau raspunsuri cu creme sau mai stiu eu ce pentru acnee. FUNDA MAAAARElaughing

Răspuns Câştigător
| OvidiuDanzka a răspuns:

Nu e acnee, se numesc puncte negre si apar datorita faptului ca porii pieli nu "respira" suficient. Mie mi se pareau distractive laughing pana am observat ca se pot si inflama facanduse niste super cosuri, dupa aceea m-am hotarat sa scap de ele.
Bai cu aburi (gen sauna), si creme creed ca erau vreo 2 de la avon, una de hidradare si una speciala pentru puncte negre, in vreo 2 saptamanii am scapat de ele si nu au mai aparut, dar folosesc creme hidratante in continuare, a devenim obicei big grin

1 răspuns:
| noktambul a răspuns:

Frigul nu are nicio legatura cu cosurile tale.Esti la varsta la care iti ies cosuri, fie vara fie iarna, fie ca vrei sau nu vrei. Lasa-le in pace, vot trece de la sine, ai rabdare, nu pune mana pe ele sau sa incerci nustiuce tratamente miraculoase. Vor trece de la sine, mai devreme sau mai tarziu, cu tratamente sau fara, ca asa este lasat de la mama natura!