| RAY a întrebat:

Nu considerați că rețele sociale sunt o distragere asupra problemelor cu adevărat importante?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Retelele sociale pot scoate la lumina niste probleme importante, dar "ascunse".

| Hyperion7 a răspuns:

Bda

| carevaescu a răspuns:

Problemele cu adevărat importante au fost întotdeauna. Faptul că nu s au rezolvat asta înseamnă că a existat o tendință de a evada confruntarea lor. Bineînțeles că rețelele de socializare ne propun un alt mod de a evada. Pe de altă parte nu este nimic ce împiedică pe cineva să și confrunte problemele reale și să folosească rețelele de socializare în paralel. Așadar dacă evadarea problemelor reale este un defect atunci defectul este în noi nu în retele.

| Dragobeta a răspuns:

Ba da!
Dar multi vor afirma contrariul.

| EestiSodalane a răspuns:

Ba da

Răspuns utilizator avertizat