| Bilbobabag2y a întrebat:

Nu inteleg de ce judeca lumea homosexualii sau psihopatii nu e evident ca nu e vina lor ca sunt asa? Si eu sunt judecat ca nu socializez dar sunt introvertit aia e.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care oamenii judeca totul, daca esti drept si daca esti avut ori sarac, si daca ai bani sau nu ai ce manca ori imbraca, pentru ca sta in natura noastra, umana, sa judecam fie ca o facem intr-un mod critic, fie ca o facem admirativ sau doar ca sa dam un sfat/ parere sau opinie.

| Freya1 a răspuns:

Poti sa fi cum vrei ca tot vei fi judecat.

Nu sunt de acord sa judecam homosexualii, în fond e viata lor și nu te încurcă pe tine cu nimic.
Legat de psihopați, e un pic mai diferita treaba.
Într-adevăr, nu e ok sa judeci un om cu probleme psihice, ce nu are discernământ.Dar psihopații nu cred ca se încadrează aici.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Hai să nu amestecăm merele cu perele. Psihopații știu foarte bine ce fac, nu au nicio scuză.

| Bilbobabag2y explică (pentru supadeceapa):

Nu m-am exprimat bine, o fi vina lor daca manipuleaza dar nu e vina lor ca nu simt empatie

| supadeceapa a răspuns (pentru Bilbobabag2y):

Având în vedere cât de bine o mimează și la câte lucruri apelează pentru a putea manipula, înțeleg foarte bine că ceea ce fac nu e corect, moral și așa mai departe - tot nu e o scuză.

| CostinAlamariu a răspuns:

Că-s gay lmao

| LordCristobal a răspuns:

Pe tine nu ar trebui sa te intereseze parerea lumii asa ca fii cum iti place toe sa fii.
Homosexualii nu ar trebui judecati dar psihopatii care fac rau e imposibil sa nu ii judeci.

| AdioTPU a răspuns:

E in natura umană să judece, mai mult sau mai puțin.

| Yparisa a răspuns:

Toata lumea e judecata. Nimeni nu scapa de critica. De ce iti pasa