Întrebare recomandată | Fatamuntilor a întrebat:

Nu mai inteleg nimic...
http://www.tpu.ro/......ic-ma-uit/
Acum doua -trei zile erau soare,frumos,lumea imbracata subtire.
Mi-am splalat hainele groase, le-am pus in dulap.Am pus ghetele la iernat.
Azi dimineata cand sa ma uit pe geam....ninsese.E adevarat ca doar pe munti se mai vede.
Ma uit pe calendar e totusi jumatatea lui aprilie.
Jumatate din primavara s-a dus...
Ce sa fac? Sa scot hainele de la iernat? Oare inghet daca ies in polar si vesta de fas?:))
.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa dea naiba daca bag cizmele in dulap pana in iunie!
Am mai facut intr-un an sportul "baga cizmele-scoate cizmele"!
Acum, stau ca pentru asediu: tricourile si puloverele convietuiesc, fericite, pe acelasi raft, cat mai la indemana!

32 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pot sa fie si -10 grade ca eu tot in tricou stau.

| Fatamuntilor explică (pentru William):

Daca sunt -10 grade afara si tu stai la +20 in tricou in casa, te inteleg!laughing