| Emeraude a întrebat:

Nu obisnuiesc sa cred in vise, nici pe departe in talmacirea lor, dar azi-noapte spre dimineata am avut un cosmar care m-a pus pe ganduri. Se facea ca venea spre mine un om urat, cu fata putrezita, devorata si incerca sa ma stranga de gat.In acest timp, catelusa mea ma apara, asa ca enervat, a luat-o pe ea si a vrut s-o omoare. Cand m-am trezit, pe la 4 dimineata, catelusa mea ma mangaia cu labutele, posibil sa fi tipat eu in somn, iar ea m-a auzit. Povestind visul unei femei, mi-a spus ca voi trece printr-o cumpana din care e posibil sa nu scap. Cei care va pricepeti la vise, ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Narfundo a răspuns:

Eu zic ca esti stresata, ori te-ai culcat speriata.Niciodata sa nu te culci speriata{doar daca iti este frica noaptea}. Aprinzi becu, televizoru, bei apa, faci tu ceva, dar nu te culci speriata.De cele mai multe ori visezi urat la 3. 3:30. Acum eu nu stiu ce inseamna visu tau, daca vrei o interpretare intra pe www.oniromantie.ro.

4 răspunsuri:
| Emeraude explică:

Multumesc tuturor pentru mesaje.
@alex94, merci pentru site, e interesant. Cat despre teama... locuiesc singura de vreo 4 ani si nu mi-a fost teama noaptea mai deloc. Daca se intampla, spuneam o rugaciune si imi trecea. Oricum, eu sunt o persoana destul de ocupata si extrem de visatoare, incat nu mai am timp si de teama. Deci nu poate fi vorba de asta, la fel cum nu poate fi vorba de stres, sunt o persoana pozitiva si inlatur cu usurinta stresul printr-o stare de spirit pozitiva, m-am culcat ca de obicei, linistita, n-am avut nimic.
Cine stie, ce-o fi, o fi. Daca nu ne mai auzim, poate s-a adeverit talmacirea data de femeia respectivahee hee) ( glumeam...).
O zi placuta tuturor!

| VoiceWithin a răspuns:

Si eu am avut un vis ciudat chiar la intrebarea mea daca vrei sa citesti. Poate fi adevarat ceea ce a spus femeia dar daca mai visezi incearca sa vorbesti cu acel om. Eu aseara am fost in ratb si era un barbat, si avea peste 150 de piercinguri straight face pe fata muuulte fata plina si urechea barem nici nu avea loc sa mi puna unul pe degete si cred ca si pe maini in sus ca era cu o bluza cu maneca lunga, pe picioare si in cap straight face dar culmea era ca la ruxac avea atarnat un ursulet roz, si crede-ma ca nici nu stiam cum sa reactionez daca ma intreba ceva. Si sa revenim la visul tau, uita-l si daca tot mai visezi acelasi incearca sa iti transmita un mesaj, gandeste-te si vezi despre ce ar fi vorba happy succes

| Lollypop a răspuns:

Visele inseamna uneori multe, multe lucruri.Depinde daca omul ala era zombilaughing si poti cauta pe dictionar de vise online.Asa te interesezi ce ar insemna.Nu intotdeauna lucrurile rele inseamna de rau.Verisoara mea a visat lucruri si mai rele.De exemplu cineva posedat.Se zice ca nu e de bine cum ar veni, dar cel pe care l-a visat era chiar fratele meu, care e bine mersi si nu s-a intamplat nimic cu el sau cu verisoara mealaughing. Deci mai bine cauta pe dictionar de vise si sper sa nu fie de rau.Baftahappy

| Bogdanell5 a răspuns:

Mda...ciudat,referitor la raspunsul lui alex94 ce sa zic... faza cu speriatul, dupa 2 filme horror m-am culcat si nu am visat abs nimic, deci, mda, si ca sa iti raspund si tie, ai grija de tine si de catelusa ta laughing