| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot sa gasesc o persoana decedata straight face, am cautat dupa numele de familie si prenume dar nu gasesc nimic, la politie daca merg pot gasi informatii?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, dar tu stii de unde e acea persoana? nu te poti duce in oras/comuna/sat? daca da du-te direct la biserica si rezolvi situatia intreband-ul pe parinte, s-au la consiliul popular...o zi bunawave

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Starea Civilă de la ultimul domiciliu al persoanei cu o cerere motivată și apoi la Poliție (Evidența Persoanei).
Pa, pa.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa te duci la evidenta populatiei din acel oras unde stii tu ca a decedat acea persoana, iar daca nu te duci la starea civila.dar tu ce vrei sa stii? daca este moarta? sau unde este ingropata?

| klaws007 a răspuns:

Raspunsul caruia i`ai dat funda nu e corect si in plus e si complicat. cel mai simplu este sa te duci in orasul satul comuna unde a locuit ultima data la serviciul de stare civila si evidenta populatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contacteza autoritatile din localitatea respectiva. Politia nu ofera astfel de informatii, decit pentru justitie.Nu face asemenea greseala, sa nu se inteleaga ceva gresit.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauza mortii si unde este ingropata.