| nobody_9468 a întrebat:

Nu vi se pare ca trece timpul pe langa noi?
Ieri era azi, azi e azi, maine e ieri, ieri e poimaine, azi e maine!
Crede'ti ca trebuie sa luam masuri asupra timpului? Adica, hai sa ne oprim putin din rutina zilnica si sa ne gandim cand am admirat ultima data cerul, ploaia, un ghiocel! Voi faceti ceva util in tot acest timp trecator?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Ultimul lucru pe care m-am admirat pe ziua de azi a fost verdeata din parc.Nici nu imi vine sa cred cat verde dintr-o data.Si ce contrast intre verdele ierbii si albastrul ceruluithinking Si ce cauta vantul ala infernal in tabloul ala de vis? Prima rafala de vant care a batut m-a si readus la realitate, desi as fi vrut sa privesc ceva mai mult timp peisajul. Iarna asta a fost prea lunga.Chiar si pentru minehee hee

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da, eu ma distrezhappy. De cateva luni incerc sa profit de varsta mea si sa traiesc clipahappy.

| Alisa a răspuns:

Domnul meu de romana avea o vorba, ne zicea ca va trece atat de repede timpul, incat nici nu il vom simtii, nu vom stii cand a trecut si cum a fost ziua de ieri.
Cand ne spunea asta, ii spuneam ca e nebun, ca nu stie ce zice, dar abia acum ii dau dreptate.
Da, si incerc sa profit de acest timp cat pot, deoarece vreau ca la sfarsitul unei zile sa pot zice ca am facut ceva cu folos in acea zi, am mai invatat ceva, am mai ras, am mai stat cu prietenii, am iubit, am facut o fapta buna, etc. love struck

| HBK a răspuns:

Noua nu ne ramane nimic deosebit de facut decat sa ne bucuram de clipele petrecute ca si cum ar fi ultimele. Timpul nu tine cont de noi, merge mai departe.

| Marii a răspuns:

Chiar un preot zicea odata "Nu noi vom trece prin timp ci timpul va trece prin noi" - mare dreptate. Si eu am observat ca parca 24 de ore trec ca 12 ore. Incerc cat mai mult sa fac lucruri de care sa ma bucur, sa simt ca am trait.
Chiar azi, pentru ca mi-era dor, am alergat prin ploaie. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce fac mi se pare util in momentul de fata, dar dupa gasesc ceva si mai util care ma face sa uit celelalte activitati.
In privinta timpului, n-avem ce face. Este ca si cum am vrea sa nu mai existe moartea, sa nu se nasca nimeni. Sunt lucruri inevitabile, care pana la momentul acesta nu si-au gasit butonul,, stop``winking