| n2paul a întrebat:

O chem prima oara si ma refuza cu poate altadata, dupa un timp incepem sa ne vorbim mai mult pe mess si la scoala si simt ca este un pic atrasa de mine si mai incerc peste cateva saptamani joia din ultima saptamana de scoala si imi zice ca nu poate ca iese cu amicele ziua aia si atunci o intreb daca poate vineri si ea imi zice doar "poate" si mia zambit dar un zambet nu foarte natural parerea mea sau cel putin asa mi s-a parut mie. Ce a vrut sa spuna prin asta ca vrea sau nu sau nu stie? oricum ziua urmatoare na mai venit la scoala si nu am mai vrut sa vorbesc cu ea, dar voi ce ziceti sa mai incerc (app din cate am auzit cica fata e cam timida dar nu rau de tot doar ca este o fata mai la locul ei )?

Răspuns Câştigător
| cutza a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o mai lasi un pic, asa doar sa o saluti si dupa care incearca iar, ins chemo asa intr-un mod mai frumos si vezi ce va zice?(POATE daca iti va simti UN PIC lipsa te va accepta) Bafta!

5 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pai, de cate ori a spus POATE si a insemnat NU? Hai, fa matemica, si vezi daca da cu plus...

Shin
| Shin a răspuns:

Eu zic sa perseverezi (dar sa nu devii obsesiv).
Numai bine, Shin

leonardk
| leonardk a răspuns:

Daca a zis - poate - inseamna ca a exclus NU. Deci persevereaza. Exista cel putin o sansa - fructific-o!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! poate fi foarte la locul ei, si risca sa o desconsideri daca vine asa din prima! Incearca sa o cunosti mai bine, vezi daca aveti preocupari, idei comune, incearca sa ii dovedesti ca esti serios, manierat, si bine intentionat!, si poate sa fie mai deschisa! Dar ai si mare grija, in acelasi timp, sa nu ii dezamagesti asteptarile si sa ii ranesti sensibilitatea! Pentru ca banuiesc ca nici tie nu ti-ar place sa iti fac cineva asa ceva, nu?! Timiditatea, in cazul ei, poate fi o mare calitate, din pacate prea rar apreciata in zilele noastre!

| catthshshshs a răspuns:

Ai rabdare cu ea daca o placi. Fetele sunt de mai multe tipuri, nu toate iti sar in brate! De asta poate ar trebuie sa o apreciezi, ca este o fata la locul ei! Bafta happy