| anonim_4396 a întrebat:

Deci, sunt pe clasa a 9-a la liceu (boboc- 15 ani), Sunt la un liceu cu colegi total noi nu am pe nimeni din generala, si pe langa acesti colegi noi este si fata de care imi place. Este draguta, timida si invata bine, tema/ proiectul mereu la timp. Din cauza ca este foarte timida imi este extrem de greu sa vorbesc cu ea, vorbim mai mult pe Facebook, intreband-o eu cate ceva. La scoala incerc mereu sa vorbesc cu ea, dar sunt foarte timid. Nu pot sa ii spun nici macar pe Facebook ce simt pentru ea, pentru ca nu cred ca simte la fel... In pauze nu vorbeste cu nimeni, sau foarte rar. Se aseaza undeva si se uita in jos sau pe hol (nu la cineva anume).
O plac mult (cred ca de aceea va scriu asta), dar chiar daca, sa zicem, ca ar simti acelasi lucru, ar fi foarte dificil sa fim impreuna...
Ea stand la internat, fiind departe de ai ei (poate de aceea este asa timida). Ne vedem doar la scoala, eu facand naveta pana acolo. De aceea ma intreb daca sa incerc macar sa ii spun ce simt, pentru ca daca ar refuza m-as simti melancolic (trist), si daca ar accepta, ar accepta cam degeaba (dupa parerea mea), pentru ca mi-ar fi greu sa fiu cu ea, si in vacante ce am face?
Deci, ar trebui sa incerc sa fiu cu ea, sau sa imi iau gandul? si daca as intreba-o si ar zice nu, sa nu renunt? (este exemplul iubitului unei prietene)
Iti multumesc mult, ca ai citit pana la capat, ai respectul meu daca incerci sa ma ajuti. (Ma intreb si daca e Ok sa va intreb pe voi asta sau daca sa rezolv singur?) Funda!

2 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Eheeee sa o crezi tu, habar nu ai cum se schimba cearsafurile la internat, ale tineretii valurii... invit-o la un vin in oras

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ce pierzi daca o intrebi? Zice nu? Foarte bine, mai sunt alte 20 cpe care sa le scoti la intalnire. Zice da? A castigat un baiat minunat care e interesat de ea.