| anabelisa a întrebat:

O intrebare pentru baieti:din simpla curiozitate.
Preferati fetele care sunt mai dezinhibate,mai vorbarete,care se exteriorizeaza mai usor sau cele mai linistite,retrase, cu bun simt si mai timide?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Cred ca o sa combin putin cele doua categori.
In principiu,daca fata are bun simt, e ok.
Nu conteza daca e timida, asta e ceva de inteles.
Decat o fata care vorbeste mult si prost si se mai crede si cool, mai bine o fata simpla dar cu caracter!
Daca e mai deschisa si are si bun simt, e si mai bine.
O zi buna!

9 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Sa aiba din ambele cate ceva.dezinhibata dar cu bun simt

| TheAce a răspuns:

Sunt contra timiditatii. Nu sunt pro vulgaritate, doamne feri, dar consider ca e vital sa traim cat mai mult. Viata e scurta iar ceea ce nu traim la timp nu mai traim niciodata. Drept urmare gasesc fascinante tipele care nu se tem sa traiasca totul cu zambetul pe buze, tipele dezinhibate si spontane. Cred ca daca nu esti spontan esti pe jumatate mort.

| valentingb a răspuns:

Varianta a doua, totusi nu chiar timide, trebuie sa se descurce singure uneori. Pentru ca esti asa curioasa, banuiesc ca faci parte din prima grupa?

| anabelisa explică (pentru valentingb):

In primul rand, nu fac parte din prima categorie.
In al doilea rand, nu inseamna ca daca am pus o intrebare fireasca sunt mai nu stiu cum.
Am intrebat, deoarece am vazut ca fetele din prima categorie le prefera baietii:nu toti!

| valentingb a răspuns (pentru anabelisa):

Bine,imi cer scuze! Vezi tu, e o diferenta. Le prefera cand vine vorba de distractie, de orice fel, dar cand e vorba de o relatie serioasa, cand baietii devin barbati si se gandesc la viitor, vor sa aiba un sprijin, cineva de incredere. Adica fete din grupa a doua. Asa cum spune si FlyingSoul, banuiesc ca e baiat, orice baiat prefera o fata delicata.

| anabelisa explică (pentru valentingb):

Nicio problema! Doar vroiam sa aflu parerea voastra si ma bucur sa observ ca mai exista si baieti care prefera o partenera linistita langa ei.

| valentingb a răspuns (pentru anabelisa):

Iar eu ma bucur sa vad ca mai exista fete linistite. Inca o data, im cer scuze pentru ca m-am grabit sa trag concluzii. Si, poti observa ca se confirma ce am spus, baietii prefera "tipe" uneori. happy Sper ca intelegi ce vreau sa spun. Pa, pa!

| FlyingSoul a răspuns:

Timiditatea are farmecul ei... atrage prin delicatete, fragilitate si feminitate, dar timiditatea e benefica imaginii intr-o cantitate mica, deoarece intr-o relatie nu numai baiatul trebuie sa sustina o conversatie. In general mie imi plac cele mai dezghetate cu care sa ai despre ce discuta sau glumi.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pentru o aventura l vor pe cele lipsite de inhibitii,trebuie sa o duca cat mai repede in pat.
Pentru o relatie serioasa, prefera o fata linistita, calda. Dar nu exagerat de timida. Trebuie sa fie in stare sa rosteasca doua cuvinte, iar in anumite momente sa se descurce singur.
Stii cum se spune ''femeia trebuie sa fie curva in pat si doamna in societate''.
Cam asa stau lucrurile! Un baiat intotdeauna va prefera ca fata respectiva sa fie doamna in societate, iar acasa sa-l duca in al9lea cer laughing
Un baiat inteligent, cu capul pe umeri nu ar iesi in lume cu o tipa care sa vorbeasca mult si fara rost, sa-i fac scene si etc. Cui i-ar conveni? nimanui.
Sunt fata, sper sa nu ma criticati ca mi-am dat cu parerea.
happy