| anonim_4396 a întrebat:

O persoana dementa cu care nu vreau sa am de-a face, ma tot suna pe telefonul fix cu numar ascuns (asta pentru ca nr de mobil l-am schimbat!) Intrebarea mea este: exista vreun mesaj video-audio care sa-l pot pune in momentul in care ma suna, iar acel mesaj sa fie foarte serios si oficial astfel incat s-o sperie si sa nu mai sune?

Sper ca ati inteles ce vreau...

p.s.nu-mi spuneti sa schimb numarul, ca nu pot face asta din diverse motive. si ma gandesc ca daca fac vreo reclamatie la politie sau ceva de genul, as porni un roazboi cu acea persoana pe care nu vreau sa-l duc! nu stiti de ce este in stare! sau poate aveti voi alte idei mai bune.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

E simplu! Suni la compania telefonica, si le spui ca nu doresti sa mai primesti tel. de la nr. respectiv. Spui ca esti deranjat si gata. Trebuie sa spui nr care te deranjeaza si ei au niste filtre si pot face sa nu mai primesti tel. de la acel nr. Mi se pare ca trebuie sa platesti ceva in plus insa nu-i nu stiu ce suma! Numai bine!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti bloca apelurie care vin de la acea persoană.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ameninta? ca daca nu politia iti rade in fata. Pune si tu pe cineva cu o voce groasa si serioasa sa zica ca ii rupe picioarele daca mai suna