| Bringmelight a întrebat:

Oameni, dragi! Este vreun psiholog pe aici dezinteresant, care poate sa ajute pe cineva la nevoie, fara a cere bani, asa cum fac majoritatea? La cei care am fost nu m-au ajutat cu mai nimic, au fost vorbe goale si nimic concret, doar multi bani dati.

31 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca pana acum nu ai reusit sa ajungi la nici o solutie, te rog scrie-mi.
Psiholog nu sunt, dar macar pot gasi o explicatie si cand ai o explicatie parca suporti mai bine... orice!

| neutrino a răspuns:

Asa ceva nu exista.

| Bringmelight explică (pentru neutrino):

Deci nu mai exista oameni care sa ii ajute pe ceilalti decat cu bani. Mesi fain.

| neutrino a răspuns (pentru Bringmelight):

Din pacate asa este, si daca mai cauti asa ceva si pe acest site, esecul este total asigurat. Pe marginea santului, gura lumii spune ceea ce doreste. O seara buna!

| Elvina a răspuns (pentru neutrino):

Pe mine m=a ajtuat cineva de aici si este psiholog. Si nu mi-a cerut bani.

| PsihoSex a răspuns (pentru neutrino):

Neutrino, te rog frumos sa meditezi mult mai mult - presupunand ca ai facut-o cat de cat inainte de a scrie ceea ce ai scris! - si specifica, altadata, din pure considerente morale si logice, ca aceasta este doar parerea ta! Evita, pe viitor, sa descurajezi si sa dezamagesti alti oameni prin afirmatii generalizatoare si care pot face mult rau! Din fericire mai exista si multi alti oameni altruisti, care nu gandesc ca tine, ci sunt solidari si ajuta atat cat pot, pe cei aflati in nevoie! Iti dau unicul exemeplu pe Gigi Becali!
Poate ar trebui sa citesti mult mai mult, si sa te inconjori mai mult de oameni buni! Sa nu fi auzit si de avocati care apara Pro Bono?! etc, etc.

| neutrino a răspuns (pentru PsihoSex):

Daca raspund cuiva inseamna ca stiu ce fac si nu raspund dupa parerea altora, ci a mea. La 18 ani ai tot dreptul sa mai crezi in povesti, dar nu veni cu povesti de morala a unor personaje de joasa speta. Cat despre studiu, mai usor cu critica, tu poti citi insa ceea ce vrei. Se pare ca inca nu stii diferenta dintre cei doi termini. Tu poti fi de acord sau nu cu parerile celor ce raspund, dar asta nu-ti da dreptul sa aduci unele injurii a celor ce cu buna credinta incearca sa ofere un sfat.

| Bringmelight explică (pentru neutrino):

Numai ca la tine nu prea a fost sfat, ci mai degraba realitatea pura. Sunt si oameni care fac lucruri deinteresat, dar prea putini.

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Exista @neutrino...
Printre altele e si scopul acestui site.

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Nu prea am inteles, dar multumesc pentru compliment: dar nu fac nimic dezinteresat. Drept dovada, iata ca aici, pe acest site, mi-am facut o minunata prietena: si frumoasa, si desteapta, dar si isteata foc! Poate citeste aceste randuri si persoana care ne intreba daca mai exista astfel de "fete"! Tu vei ramane pentru acest site, si nu numai, o mare doamna!

| neutrino a răspuns (pentru Elvina):

Dar ce?

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Ma predau, nici nu pot face altceva!

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Din rublica: sa mai si radem! Sunt onorat, dar nu ti-e teama? Mie-mi este teama pentru ca nu stiu cum se comporta grecoaicele atunci cand se predau! Spune-mi te rog ( dar pe romaneste!) la ce ma pot astepta?

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Sincera sa fiu, grecoaicele alea in mod sigur fac altfel decat mine cand se predau....si romancele le dau clasa, te asigur!

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Multumesc pentru raspuns, mi-ai luat o piatra de pe inima! Esti (si) o dulce!

| Fatamuntilor a răspuns:

NU cred sa fie pshiologi pe site, dar sunt destule persoane mature cu experienta de viata care ar putea sa te ajute.

| Bringmelight explică (pentru Fatamuntilor):

Exista, doar ca nu sunt acum sa vada intrebarea.

| PsihoSex a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mai sunt si eu, chiar daca nu intru zilnic, din lipsa de timp!

| mentholinks a răspuns:

Eu am fost si pe la psihologi si pe la psihiatri si doar eu cu Dumnezeu am reusit sa ma ajut. Dar e important sa n-ai nicio imagine despre El. Gandeste-te ca e Totul.

| TeckTonik997 a răspuns:

Mai bine ai spune ce problema ai, poate gasesti pe cineva care a trecut prin asa ceva si te poate ajuta de 100 de ori mai mult ca un papagal, a scuze, psiholog.

| Bringmelight explică (pentru TeckTonik997):

Nu pot spune. E prea greu.

| RedDeath a răspuns:

Eu nu sunt psiholog, dar as vrea sa incerc sa te ajut. Daca vrei doar si numai un psiholog, ignora raspunsul meu.

| Bringmelight explică (pentru RedDeath):

Ti-am trimis mesaj. Nu stiu daca a ajuns la tine, daca nu, da-mi adresa ta de mess si te pun in lista. Mersi.

| RedDeath a răspuns (pentru Bringmelight):

Nu a ajuns la mine mesajul pentru ca esti inca junior. Iti trimit acum mesaj cu id-ul meu.

| Anonima3127 a răspuns:

Buna, psiholoaga nu sunt, insa sunt o buna ascultatoare, care are multa rabdare. Daca crezi ca te-as putea ajuta cumva, nu ezita sa imi trimiti mesaj in privat!

| Bringmelight explică (pentru Anonima3127):

Ti-am dat mesaj. Nu stiu daca ai primit. Daca nu, da-mi tu mesaj cu Id=ul tau, la mine merge foarte greu netul.

| AlexandraS88 a răspuns:

Spune ce fel de problema ai poate te pot ajuta.

| Bringmelight explică (pentru AlexandraS88):

Un om care trece printr-o situatie delicata nu iti poate spune la comanda totul. E nevoie de timp si rabdare si incredere.

| AlexandraS88 a răspuns (pentru Bringmelight):

Inteleg asta, dar voiam sa stiu ce fel de problema ai daca vrei sa vorbesti despre asta poti sa ma cauti in privat daca pot sa te ajut o fac cu cea mai mare placere

| terapie a răspuns:

Terapie233@yahoo.com
Imi poti scrie problemele tale si poate ne auzim si la un telefon.
Pace si iubire.

| Bringmelight explică (pentru terapie):

V-am pus pe messenger. Sper sa vorbim acolo.