| anonim_4396 a întrebat:

Oamenii se nasc malefici sau devin? E ca la homosexuali adica nu e alegerea lor?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

„We are all evil in some form or another, are we not?"
Richard Ramirez ți-ar fi răspuns în 3 secunde, dar nu l-ai fi luat în serios vreodată. Și totuși, dacă treci peste imaginea lui, începe să aibă sens, zic.
Consider că oamenii se nasc cu anumite nuanțe de moralitate, care pot fi combătute cu ușurință de unele persoane sau evenimente. Apoi, devin „malefici", conform standardelor stabilite de societate.
Ce naiba înseamnă malefic, de fapt?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Devin malefici si le place asta

| 4b a răspuns:

Exemplele date de tine nu se compara...am spus cum sta treaba cu homo intr-un comentariu la adresa lu Hat, iar in ceea ce priveste rautatea asta, o dezvolti pe parcursul vietii, depinde ce semeniwinking
Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am studiat mult despre asta. Oamenii nu devin homosexuali.In copilarie minte si sufletul este precum un burete.Trebuie sa ai mare grija la ce expui un copil si la 1 an 2.Mai ales cum e in ziua de azi cu muzica, filmele, reclamele, etc.Trebuie sa ai mare, mare grija pana se formeaza un copil ca sa nu aiba apucaturi.Uni le lasa inca de la 2 luni televizoru sau radio deschis.{cica recomanda doctoru}.Ai mare grija. Apoi chiar daca copilu se formeaza si e puternic spiritual,el pe viitor poate trai o trauma,legata de fete, de o relatie, poate intalni niste persoane care il poate prostii, manipula, in legatura cu sexualitatea lui.Asa ca se poate transforma si un om in toata firea si sanatos intr-un homosexual.Niciodata nu e prea tarziu ca un homosexual sa isi revina. Tine minte! Homosexualii sufera.Ei cauta fericirea si la fel cum un betiv isi ineaca amaru in alcool ca sa isi uite suferintele, asa face si un lovit in dragoste{se poate afunda in homosexualitate}. Sper ca ti-am fost de folos.Imi poti lasa si o funda, sunt nou.

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am studiat mult si fi antena cum sta treaba cu homosexualitatea: iti vorbesc despre sexualizarea gonadica; gonada apare pentru prima data in saptamana a 5-a, cand embrionul are 5 mm; in acest stadiu gonada este nediferentiata; testiculul se diferentiaza in saptamana a 7-a, iar ovarul se dezvolta mai tarziu, in saptamanile 11-12; si amu baga la cap'sor: testiculul secreta hormoni din saptamana a 9-a, inainte de hipotalamus, care incepe sa secrete in sapt 13-18, creierul fiind inca nedezvoltat in sapt, a 9-a; CA URMARE, POT APAREA UNELE DEVIERI SEXUALE DE TIPUL HOMOSEXUALITATII prin diferentierea sexuata incompleta a hipotalamusului sau printr-o dereglare hormonala intr-un anumit moment al dezvoltarii creierului...deci te nasti...si nu vorbesc eu, ci stiinta.
Amu daca tat vrei funda, raspunde si la intrebarile melelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

| Zabbyel a răspuns:

Se nasc si le si place/incanta sa fie malefici asa mai departe happy

| MrAnderson a răspuns:

Se spune ca ca fie mori cat esti erou, sau traiesti suficient de mult incat sa ajungi "anti-eroul".
Oamenii rai nu se nasc rai, sunt oameni buni care din cauza ca au fost neintelesi si ignorati, au luat-o pe cai gresite.

| Morrígu a răspuns:

Ambele variante sunt corecte!

| Biankka a răspuns:

Eu cred ca ei devin malefici si din cauza anturajului.

| scarharo a răspuns:

Sufletul tau e o gradina. Maleficitatea (daca asa se spune ) este o samanta. Ea exista acolo, dar daca nu o uzi nu o sa creasca. Mai pe scurt, nu este important cum ne nastem, ci cum cultivam ceea ce avem, sau selectam ce nu e bun. Nu cinteaza cu ce lucruri ne nastem, ci conteaza ce facem cu acele lucruri.
Cred ca am deviat putin de la intrebare laughing. Parerea mea: este o combinatie intre nastere si devenire, dar, repet, depinde de noi ce alegem sa fim.