| William a întrebat:

Oamenii sunt mult mai caini decat cainii.

5 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Mare adevar ai grait - dar omul poate fi invatat sa maraie frumos sa nu deranjeze la ureche - ha ha ha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dinamovist, si tu?

| William explică (pentru anonim_4396):

Nu man, ma refeream ca unii oameni sunt mult mai rai si mai haini decat e normal. De fapt nici nu e normal sa fii rau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru William):

Cine poate sa ne zica unde se termina normalitatea si incepe rautatea... este o chestie subiectiva. Pana si rotweiller-ul meu din balcon latra la toti trecatorii, dar pe mine de cate ori ma prinde incearca sa ma linga. Asadar eu cred ca rautatea fata de ceilalti este un instinct de auto-aparare excerbat, anyway. Ai mila si compasiune deci pentru omul rau, nu il uri la randul tau, ca il intariti si mai tare.

| clawdytza a răspuns:

Corect...unii nici macar nu se pot compara cu cainii, care sunt niste animale nevinovate, in schimb oamenii sunt constienti de faptele lor...