| Superior a întrebat:

Oare ce simt criminalii,psihopatii,care nu prezinta mila,indurare fata de victimele lor? Personal,mi-e mie mila si de un fluture,dar apoi de oamenii dragi? Iar aceasta mila,iubire,cum o numiti voi se va manifesta prin durere,suferinta,amagire,neputinta la moartea cuiva drag. Asadar,psihopatii nu simt astfel de emotii in mare parte,viata lor ar fi mai usoara? Singura persoana pe care ei stiu ca trebuie sa fie protejata este propria persoana, nu se gandesc la altii.

11 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Pentru un psihopat, omorul e la fel de normal ca legatul la sireturi. Daca simte ca vrea sa o faca, spune "Eh, de ce nu?", si se duce sa omoare.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu toti psihopatii sunt asa. S-a dovedit stiintific ca au un fel de empatie mecanica. Uita-te la TopOpt. A facut un clip despre asta.

| DorelExpertu a răspuns:

Psihopatii simt ura, de asta si actioneaza in acest caz.
Si nu, nu se gandesc neaparat la ei, in unele cazuri au un "model" un protejat.
Uita-te la emisiunile de pe ID Xtra vei intelege mai bine.

| Speed99 a răspuns (pentru DorelExpertu):

Psihopatii nu sunt facuti sa simta ura.
Nu orice psihopat este un criminal in serie.
Psihopatii pur si simplu nu au morala. Deci daca lor le trece prin minte ca ar vrea sa te omoare, ar face-o fara nici o remuscare, DAR doar daca i-ar trece prin cap chestia asta.
Unii psihopati stiu sa isi controleze manifestarile astea insa, si invata sa mascheze faptul ca de fapt n-au nici o regula morala. Acesti psihopati sunt cei mai bogati oameni de pe pamant, pur si simplu pentru ca isi folosesc viclenia in afaceri.

| DorelExpertu a răspuns (pentru Speed99):

Deci tu imi spui ca eu nu sunt psihopat ca sunt criminal in serie.
Interesant cum ma judeci desi nu ma cunosti.

| Speed99 a răspuns (pentru DorelExpertu):

Interesant cum devi atat de pasiv-agresiv chiar daca nu te-am judecat cu absolut nimic.

Voiai sa subliniez cuvintele "NU TOTI psihopatii sunt criminali"? Am spus in felul asta ca sa nu generalizez, insa tu tot ai inteles ca am generalizat toti criminalii.

| DorelExpertu a răspuns (pentru Speed99):

Faceam misto de tine rolling on the floor
Nu te-ai prins laughing

| Speed99 a răspuns (pentru DorelExpertu):

Hmm, da, se vede ca sarcasmul e punctul tau forte. *sarcasm intensifies*

| DorelExpertu a răspuns (pentru Speed99):

Nici tu nu esti mai prejos.

Răspuns utilizator avertizat