| sopranaCadaverica a întrebat:

Oare daca as cere sa-mi dea doar doua felii de tort dintr-o cofetarie, ar fi prea ciudat? De obicei se poate taia tortul, sa cantareasca feliile?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

In general cofetariile nu fac prajituri individuale sub forma de tort ci fac intr-o tava mare dreptunghiulara din care se pot taia bucati. Nu stiu daca m-ai inteles, adica ei daca au aceeasi reteta pentru un tort si pentru prajituri, fac o tava mare dreptunghiulara ca sa le vanda individual si un tort ca sa il vanda intreg. E obositor si nu e rentabil sa faci un tort si apoi sa il vinzi la felie, in plus sunt multi oameni care vin sa cumpere torturi de asta trebuie sa aiba si torturi in vitrina.
Nu neg ca nu exista cofetarii care sa vanda felii de tort, intr-adevar arata mai bine daca ai torturi in vitrina decat bucati de prajitura gata taiate, dar se intampla rar asta. Insa nu ai nimic de pierdut daca intrebi. Si poate au o prajitura la fel ca acel tort, aceeasi reteta.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mergi la cofetarie si desigur ca iti poate servi doua feli de tort, vezi ca manci otrava, te atentionez, vrei sa te ingrasi iar

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Dar e bun rau de tot, are gust de Finetti crema de la aia.
Eu de diabet o sa mor. laughing)

| RAY a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Hai de doua ori pe saptamana ai voie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea cofetariilor vand si felii de tort.

| Plato a răspuns:

Din ce stiu eu, se pot taia felii, nu e nicio problema.

| sopranaCadaverica explică:

Sa cumperi tu un tort intreg

| RaduCPM a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu îmi dau seama daca ești răutăcios sau vei sa te folosești de resursele mele financiare pentru a te bucura de niste tort rafinat. Nicely done!?

| Lukas1994 a răspuns:

In general, cofetariile nu vand felii. Sanse mai mai ai putea avea intr-un hypermarket care are si zona de autoservire.