| RAY a întrebat:

Observ că mersul la psiholog e că dacă vorbesc cu o pisică,nici măcar nu discutat cu mine despre managementul aplicări unor soluții, numa discuți inutile și teste, pe voi v-a ajutat?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Da, conteaza sa dai de psihoterapeutul potrivit. Te pot ajuta si discutiile si testele, nu iti spune ce sa fac, ci despica firul in 4 si vede de unde vine problema

| RAY explică (pentru Miruna333):

Dar uite că o pastila rezolva problema cu adhd

| RAY explică (pentru Miruna333):

Un răspuns rațional, am psihoterapeut și chiar mă ajutat, ma referam la psiholog

16 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Inseamna ca nu ai gasit persoana potrivita care sa te ajute.Te incurajez sa mai cauti, unii sunt chiar paraleli si nu fac cinste deloc psihologilor in general.

| RAY explică (pentru dullcat):

Omul are nevoie de soluții nu de vorbă reală

| mODIN a răspuns:

Am incercat si eu cateva luni. O risipa enorma de bani...

| RAY explică (pentru mODIN):

Vb cu ea și atât, pot vb și cu o pisică e acelasi lucru, nici măcar soluții nu mi-a propus, ora costa 250 de lei

| Robert2526 a răspuns (pentru RAY):

Man, psihologul nu iti da solutii, poarta cu tine discutii pentru ca tu sa ajungi la o concluzie. Asta e meseria. Nu iti poate da medicamente sau solutii minune pentru ca NU este medic. Te duci la el doar pentru o discutie. Ai primit fix ceea ce se ofera la psiholog, nu inteleg de ce esti nemultumit

| RAY explică (pentru Robert2526):

Eu nu am nevoie de concluzii și de soluții, asta e că dacă un medic tu având un infarct sta și te asculta, și ce mai zici, mai poate inima din tine )))))

| Robert2526 a răspuns (pentru RAY):

Psihologul NU este medic. Ce vrei de la el de fapt?laughing

Cat despre ce ai zis tu aici de fapt, marturisesc ca nu am inteles nimic, ai probleme deosebit de mari in exprimarea ideilor in scris

| RAY explică (pentru Robert2526):

Ești drogat? Am dat un exemplu rațional

| Robert2526 a răspuns (pentru RAY):

Uite ca tot vorbeam de jigniri happy

Tu ai scris cu manuta ta paragraful

"Eu nu am nevoie de concluzii și de soluții, asta e că dacă un medic tu având un infarct sta și te asculta, și ce mai zici, mai poate inima din tine )))))"

Organizarea ideilor in scris e deficitara, se intelege doar foarte vag ceea ce vrei sa spui. Ai probleme de exprimare a ideilor in scris, este un fapt evident

| RAY explică (pentru Robert2526):

Omule din moment ce am adhd )))) îmi spui ai probleme de scris, asta e că că dacă spui ai probleme cu mersul deși omul nu are picioare

Răspuns utilizator avertizat