| chiftelutacrocanta a întrebat:

Odata ce trupul meu va muri si va fi trantit intr-un sicriu si sicriul va fi coborat intr-o groapa, si groapa cu sicriul in care se va afla trupul meu va fi acoperita cu pamant, va putea oare psihicul meu sa simta ceva, sau odata ce trupul meu va murii, va murii si psihicul meu in intregime?

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Gandeste-te asa: creierul tau e parte din trup, e componenta fizica. Cum ar veni, hardware-ul. Psihicul e softul... daca se buseste hardul, se duce si softul, teoretic. Mie imi place sa-mi imaginez ca softurile noastre personale sunt descarcate la momentul oportun in constiinta universala, in akasha, eter sau cum vrei sa-i spui happy

| RAY a răspuns:

Fara constinta nu poti realiza ca existi, consrinta este totul =memoria se lunga durata, daca baie pierde aia tu vei disparea si daca nu esti mort, formatarea unui hard se pierde totul dar ramane partea fizica

| WaterDrop a răspuns:

Sufletul cantareste 2 grame si dispare la maxim 60 de secunde dupa ce mori. Nu mai simti nimic dupa.

| alexandru0sorin a răspuns (pentru WaterDrop):

Aia e sufletul man

eu am citit pe un site ca psihicul insa cantareste negativ 14 grame! si nu dispare decat foarte tarziu dupa moarte.

| Geanin a răspuns:

Eu vreau sa putrezesc intr-o poiana sau intr-o padure, la lumina soarelui sau sub o patura de zapada :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei sa intrebi daca exista sau nu viata dupa moarte.

| Christinne11 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu daca exista viata dupa moarte...

| UzOm a răspuns (pentru Christinne11):

Dar viață înainte de naștere?