| Georgy1033 a întrebat:

Ofer funda.Buna.Sa va spun problema mea.Cu cateva zile in urama la iesirea din scoala s-a intamplat un accident, peste o colega din clasa mea a dat o masina, baiatul ce a dat cu masina fiind iubitul celeilalte colege.Binenteles ca toti ne-am razbunat pe a colega vinovata, apoi la 4 zile dupa accident dupa ce si-a revinit si prima colega, apele sau mai potolit situatia nu a mai fost atat de complicata.Problema este ca eu evident am tinut cu prima fata cea lovita de masina, dar nu m-am certat nici cu a 2 fata nu i-am spus cuvinte urate ca celalalte colege ale mele eu nu am avut nimic cu ea dar eu eram departea fetei ranite.Acum toti vb cu colega vinovata in afara de celalalte colege fata lovita si cu mine vorbesc cu ea dar celalalte nu vorbesc iar colegele mele au spus sa nu mai vb cu ea" ori cu ea roi cu noi". Problema este ca ele au mai avut discuti si s-au impartit de mult in 2 tabere iar eu din pacate sunt pusa la mijlc si nu stiu cum sa rezolv aceasta situate cum sa le impac pe ele, am nevoie de sfaturile voastre.
Ms pentru raspunsuri pup.

Răspuns Câştigător
| eme a răspuns:

Cel mai bine aar fi sa stai de vb cu toate colegele tale, sa le explici ca ar trebui sa va intelegeti toate nu sa formati tabere de lupta.Chiar daca nu vor fi de acord spune-le ca tu nu vrei sa te ceryti cu nimeni si esti prietena cu toate.Lasa; le sa se certe daca asa considera ca e bine, nu te baga

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa bine...gandestet binee si voi rezolva problema