| RuxandraBianca a întrebat:

Omenirea progreseaza sau se degradeaza(din toate punctele de vedere)? justificati-va raspunsurile.

7 răspunsuri:
| RuxandraBianca explică (pentru NOname):

Uite mai fata, daca tu vezi credinta ca in primul link e treaba ta. eu nu sunt ortodoxa, deci nu ma inchin la icoane pentru ca in Bibie scrie sa nu iti faci chip cioplit. la mine credinta nu e traditie, sa nu se inteleaga ca eu condamn in vreun fel ortodocsii dar eu am alta religie. nu ca religia te-ar mantui. dar tu vezi toata treaba complet gresit. voi spuneti ca daca nu il vedeti pe Dumnezeu El nu exista.bun. voi aveti creier? raspunsul o sa fie probabil da. il vedeti? nu. asta nu inseamna ca nu aveti creier. asa e si cu Dumnezeu. incerca si tu sa citesti Biblia. pun pariu ca daca ai face-o, tu nu ai mai fi ateu.dar na, cum sa va parasiti orgoliul?
nu noi suntem aia care gandim complet gresit, ci voi!
http://www.youtube.com/watch?v=a3x4ObnpRcM

| RuxandraBianca explică (pentru NOname):

Aha... sa stii ca degeaba imi aduci tu mie linkuri, ca se vede ca ai ramas cam fara argumente la ceea ce ti-am zis.

| NOname a răspuns (pentru RuxandraBianca):

= ))

| nowar a răspuns:

Sincera sa fiu, viitorul nu mi se pare cine stie ce deoarece intr-adevar omenirea se degradeaza thumbs down pe zi ce trece. De ce spun asta? apar inventii, totul fiind foarte mecanic de exemplu si muzica, sunt total contra acelor genuri mixate.
Deci sa vedem :
1- muzica nu mai e muzica, automat ne influenteaza felul de a gandi
2- mancarea e ca vai de ea, ma refer la fructele si legumele injectate cu tot felul de prostii care ne afecteaza organismul
3- oamenii devin din ce in ce mai lenesi. Recunosc si eu ma folosesc de tot ce inseamna 'progresele stiintei'
Cred ca am devenit falsi si nepasatori, traim intr-o lume haotica, incat nu mai pricepem nimic si ajungem la stadiul acela degradant thinking noi nu evoluam cu nimic thinking

| ViorelTeVede a răspuns:

Tu ce crezi? http://www.youtube.com/watch?v=0HVUA9mxlYU
Unii progreseaza, altii se intorc in Evul Mediu.