| freakyjoker a întrebat:

Pai, am o problemuta, am fost in excursie cu clasa desi nu ma 4 copii au fost si mai erau cativa din alte clase si era unu care tot se holba la mine ma privea intens si s-o bagat in vorba cu mine imi zambea dulce, bine recunosc ii mai mic decat mine cu un an si la scoala l-o intrebat o pretina da cred ca l-o luat prea dintr-o data...ca daca ma place. si el s-o balbait.si o zis"ca prietena 100% "si imi plk de el si nu stiu cum sa ma apropiu de el este timid

1 răspuns:
| heiii a răspuns:

Pai e foarte simplu.profita de faptul ca aveti un prieten comun.fa ina sa fel incat prietena ta sa va invite pe tine, pe el si pe alti cativa undeva, sa beti un suc etc. si atunci te mai bagi in vorba cu el. te sfatuiesc sa'l iei destul de tare pentru ca daca este timid va fi ca o mica trezire si ar incepe sa se poarte normal.