| mariuschakra12 a întrebat:

Pe ce motiv se îngrașă multi oameni? De regulă oamenii care sunt grași sunt de la stres? Și sunt nefericiti?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Se ingrasa pentru ca multi au o problema la creier care urca pofta de mancare si mai ales de dulciuri, este o problema cunoscuta de fapt, nu prea e vina lor, ca, cand te apuca o pofta din aia sau foame, nu prea te poti opune ca te chinuie.

Nefericiti nu-s neaparat.

Nu are legatura ca face miscare sau nu, ca-s destui oameni sedentari slabi.
Cei care-s slabi sunt sanatosi la creier, nu au defectiunea aia, de la sine nu le vine sa manance mult si dulciuri, nu ca se abtine.

Americanii s-au prins de smecherie si scosesera un medicament care repara cumva problema din creier, medicamentul se numea Belviq.
Si s-a probat si la mine chestia.
Daca vroiai sa mananci dulciuri, nu intrau, nu-ti mai placeau, ideea nu e sa te abtii, ci sa nu-ti mai vina sa mananci aiurea.
Si putini zic asta.

Te f la cap cu diete, cu abtineri si altele, doar problema principala nu o pune, adica cauza reala a problemei.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tulburări alimentare.

| Dekle a răspuns:

Mănâncă poate prea mult fast food, nu fac sport pe.motivul că nu au timp, etc etc, motive sunt multeee