| allexia_9285 a întrebat:

De ce unii oameni buni sunt mai nefericiti?

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Asta ma intreb mereu si niciiodata nu am gasit un raspuns. poate ca cei buni sunt facuti sa sufere...

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu stii cum este vorba aia? esti bun,esti prost pentru ca oricat de bun ai fi si oricat de mult bine ai face si cat de bine te-ai purta tu cu cei din jur tot se gaseste cineva care sa iti faca rau, cred in mare parte ca nefericirea face parte din viata noastra, adica cu fiecare chestie rea care care ni se intampla ne maturizam mai mult.

| andra_9015 a răspuns:

E o intrebare buna.thinking oamenii buni sunt mai nefericiti deoarece majoritatea oamenilor isi bat joc de bunatatea lor si profita de ea[de cele mai multe ori].iar oamenii buni chiar daca stiu ca ceilalti isi bat joc de ei, nu vor sa recunoasca asta si nu se schimba, ramanand mereu bataia de joc a altora.si e pacat ca in ziua de azi nu prea mai gasesti oameni care sa nu profite de acesti oameni.dar asta-i viata.si cu bune si cu rele.oh go on

| Helpmeeveryday a răspuns:

Pentru ca poate si pentru ei va veni ziua in care sa se bucure de o viata perfecte, o iubire de neuitat, o cariera perfecta si tot ce isi doreste...
Stiu despre ce vorbestistraight face
Take care!

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Pentru ca asta e viata... (nu a zis nimeni ca viata e corecta)
pentru ca fiecare din noi are mai mult sau mai putin noroc in viata (e mai mult sau mai putin fericit / implinit)
pentru ca fiecare din noi avem o "cruce" de dus (nu e nici prea grea nici prea usoara e exact atat cat putem duce)
pentru ca cine e nefericit aici pe pamant in viata de apoi va avea fericirea vesnica

kissfundakiss

| chiritescu a răspuns:

Pff.aceasi intrebare o pun si eu in gand tot timpu se intampla asa.da stii vorba aia roata se intaorce...deci stai calmawinking