| Rj a întrebat:

Pe ce puneti mai mult accentul, pe interiorul sau pe exteriorul unei persoane? De ce credeti ca persoanele care "nu arata bine" sunt marginalizate? Sau persoanele care au un defect fizic(mai ales in Romania) sunt batjocorite.

2 răspunsuri:
| Krpsuu a răspuns:

Romanii s-au invatat sa fie tratati de jos.fiecare.Toti cei care se credperfecti isi bat joc de ceilalti.Dar uita ca toti suntem la acelasi nivel si trebuie sa ne tratam cu respect unul fata de altul.In ziua de azi nu mai ai cu cine sa te intelegi,toti se cred regi, printi, printese si asa mai departe.Dar mai mult conteaza ce e in sufletul unei persoane decat exteriorulwinking