| anonim_4396 a întrebat:

Pe cine ati alege dintre Kira si L?

15 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

L va rămâne unul dintre preferații mei.
Pe lângă faptul că este un personaj de-a dreptul ciudat, însă complet irezistibil. Inteligența lui mă uimește. Din acest motiv îl și aleg.

| thegatekeeper a răspuns:

L. Niciodata nu mi-a placut Kira si faptul ca a folosit Death Note-ul.

| Musique a răspuns:

Kira.
Baftă!

| Pricked a răspuns:

L. day dreaming (De ce a trebuit să moară?)
Kira e un nătăfleţ.

| zurick a răspuns (pentru Pricked):

Crezi că vor fi mai multe răspunsuri cu L sau cu Kira(Light)?

| Pricked a răspuns (pentru zurick):

Cu L (sper).

| Mădă0611 a răspuns:

Kira, s-a sacrificat pentru lume de fapt. L. a inceput sa imi placa dupa ce am aflat ca era orfan, cei mai de apreciat oameni sunt cei care nu au nimic, dar ajung mai buni decat ceilalti.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Ma asteptam sa-l alegi pe L, judecand dupa poza de profil. Si sunt intru totul de acord cu tine (in privinta oamenilor care pornesc de jos si ajung sus). Aceia chiar sunt demni de admirat; mult mai mult ca cei ce se nasc in puf.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

tongue pai imi plac amandoi la fel, cu L seman mai mult, dar consider ca cine nu respecta drepturile altora, nu merita sa le aiba, intr-un final nici Kira nu le-a avut.

| zurick a răspuns:

L.Ador totul la el. Felul cum gândește, pozitia lui bine cunoscută, părul, motivarea pentru a-l prinde pe Kira și apetitul pentru dulciuri laughing

| Sociopat a răspuns:

Near

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Light. pentru ca a facut ce altii erau prea fricosi sa faca

| TOOL a răspuns:

L da am auzit co murit tragic, deci alegerea mea este kira big grin

| Alexandraaq a răspuns:

Sincer, la inceput ca era cu L nu credeam vreodata ca se vor despartii ea si Scott

| KanekiKen a răspuns:

L :3