| DeMon19 a întrebat:

Pentru un copil de clasa a 6-a ce ar trebui sa invat pentru teza la mate avand in vedere ca eu nu stiu nimic la geometrie si la mine ne preda ceva ce trebuia invatat/invata in a 7-a sau a 8-a precum cercul.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai aici un ajutor online.
https://www.profesorultau.ro/lectii-video-matematica.aspx

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să înveți ce îți predă la școală.
Dacă ai probleme cere ajutorul unui coleg de clasă care se descurcă la matematică.

| PaulcereAjutor a răspuns:

Te duci la profesorul/profesoara respectiva, ii adresezi intrebarea, si sa iti arate pas cu pas, ce trebuie sa stiu ca sa iau 5? Doar vrei sa treci. Incearca