| Emiliaclarke22 a întrebat:

Buna,sunt clasa a9-a si vreau sa ma mut de la stiintele naturii la mate info.Intrebarea mea este daca stie cineva cum fac cu tezele avand in vedere ca la profilul meu semestrul acesta voi da la mate romana biologie chimie...iar cand voi fi la mate info va trebui obligatoriu info..Stiam din clasa a 8-a ca spre exemplu daca dadeam teza la geografie in primul semestru trebuia sa fac la fel si in al doilea.Multumesc!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In cazul in care Consiliul de administratie aproba transferul tau, vei sustine un asa numit "examen de diferenta" la disciplina pe care nu ai studiat-o la specializarea stiinte ale naturii, respectiv informatica.

| Emiliaclarke22 explică (pentru alessia5158):

Studiez informatica si aici si am acelasi numar de ore cu cei de mate info...in intrebarea pe care am pus-o anterior mi s-a zis ca nu voi da diferente daca este tot real

| alessia5158 a răspuns (pentru Emiliaclarke22):

Daca disciplina figureaza in programa clasei cu specializarea stiinte ale naturii, atunci nu vei sustine diferenta!