| Lipicii a întrebat:

Pentru voi ce este iubirea? Cea mai buna argumentare, Funda!.happy

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Iubirea este ca o ciocolata calda atunci cand mori de frig in statie si cand bei ciocolata parca ti se dezgheata toate simturile, parca traiesti din nou cel putin pentru un moment. Cu asta se aseamana iubirea pentru mine! :*

2 răspunsuri:
| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Pentru mine iubirea inseamna cv dulce dar nu prea placut si stiu ca raspunsul asta nu te interesa dar am zis ce cred eu. Iubirea e ca si mierea numai ca e prea dulce. Oribil!

| Notty a răspuns:

Iubirea este îndelung răbdătoare, iubirea este binevoitoare, nu este invidioasă, iubirea nu se laudă, nu se mândreşte. Ea nu se poartă necuviincios, nu caută ale sale, nu se mânie, nu ţine cont de rău. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suportă, toate le crede, toate le speră, toate le îndură. Iubirea nu încetează niciodată" (13, 4-8).
Completez acum cu cuvintele marelui Blaga: "Tot ce conteaza in viata in mod deplin si dureros este iubirea"
Nu as putea sa definesc mai frumos iubirea cu cuvintele mele. Stiu doar sa va spun din experienta mea ca iubire este atunci cand traiesti prin celalalt, si el prin tine; este atunci cand vine vremea sa ii spui: ne intalnim in cer, asteapta-ma!
Aceasta este iubirea!