| Jo17 a întrebat:

Pentru voi e mai usor daca primiti la bac la subiectul 1 text literar sau nonliterar?

2 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Ala nonliterar e mai usor, are caracter obiectiv.E alb sau negru.
La literar e subiectiv, ceea ce inseamna ca o sa intalnesti mai multe viziuni si o sa te rogi ca profesorul care corecteaza sa aiba rabdare s-o citeasca/inteleaga si pe a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vorbesti de noua structura, din cate stiu eu s-a exclus textul literar. La textul literar nici nu-mi faceam probleme, atat de usor mi se parea.