| Piticu_3558 a întrebat:

Pentru voi exista prietenii adevarati? [Cel mai frumos raspuns primeste funda.]

Răspuns Câştigător
| Eff a răspuns:

Exista prieteni, sau prieteni buni. Niciodata prieteni adevarati. Oricat de buni ar fi. Eu am vazut pe pielea mea ca singurii care sunt alaturi de tine orice-ar fi sunt cei din familia ta. Prietenii vin si pleaca, foarte putini sunt cei care raman si niciodata nu trebuie sa ai 100% incredere in ei. Eu sunt propria mea prietena cea mai buna, oricat de ciudat ar suna astalaughing Dar trebuie in primul rand sa am incredere in mine si sa ma cunosc, ca sa pot apoi sa am incredere in ceilalti.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cum sa nu? Cand ma privesc in oglinda imi vine sa imi strang mana si sa ma saruthee hee

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Pentru mine, prietenii sunt doar o iluzie optică/Mereu au afişat false identităţi, doar pentru a-şi atinge scopurile/Dar am încredere în propria mea persoană şi sunt conştientă de capacităţile mele/ Merg mai departe, orice s-ar întâmpla/Mă ajută foarte mult optimismul şi simţul umorului, pe care le deţin, încă de la naştere/ Sensibilitatea mea aparte a fost cea care nu mi-a ajutat niciodată

| LoReDaNa a răspuns:

DA! eu am o prietena foarte buna sh ti-as spune povestea mea. a fost cea mai trista poveste, dar a avut un happy end:X:X

nu mai conteaza acum. ca deja ai dat funda.crying

| Gentiana a răspuns:

Prietenii adevarati sunt foarte greu de gasit si mai greu de pastrat. Toata viata ne ghidam dupa aparente, cel putin asa cred eu. In toti vedem prieteni buni, insa in cele mai proaste momente putin ne raman alaturi. Ceea ce e dureros!
In ziua de azi, nu cred ca mai exista sa stii.
Dar, acolo undeva, sa stii ca sunt adulti care au prieteni inca din copilarie, si mai sunt si acum.
Dar nu peste tot!
Parerea mea.{}

| Geo14 a răspuns:

Prietenii adevarati sunt foarte greu de gasit si mai greu de pastrat. Toata viata ne ghidam dupa aparente, cel putin asa cred eu. In toti vedem prieteni buni, insa in cele mai proaste momente putin ne raman alaturi. Ceea ce e dureros!
Un prieten adevarat inseamna:sa stea cu tine, sa te linisteasca cand esti suparata, sa nu te barfeasca, sa fie sincer si de incredere. E foarte greu sa gasesti un prieten adevarat!

| Kristen_3393 a răspuns:

Nu, deoarece niciun om nu e capabil sa renunte la viata sa pentru a fi "fidel" unei alte persoane...ai renunta la viata ta pentru prieteni? Eu nu cred...plus ca invidia e peste tot, chiar daca nu vrei, apare happy E adevarat, exista prieteni, dar nu prieteni adevarati, parerea mea happy!
funda? :*