| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

De ce prietenii au mai multe fete? Oare exista prieteni adevarati? Sau toti sunt pe interes? Exista prieteni pe viata? Fundulita pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| andrushki a răspuns:

Eu am trait cam tot ce se poate...
Si am ajuns la un singur raspuns. pentru mine (concret). SINGURUL prieten ADEVARAT este sufletul.toate persoanele pe care le-am cunoscut au fost pe interes.
Dar nu poti exclude si varianta ca exista prieteni adevarati. dar acestia sunt ca fluturii multicolori. RARI si cand incerci sa-i prinzi zboara de langa tine. :-

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, in ziua de azi e cam greu sa gasesti un prieten adevarat pentru ca lumea e perversa si fiecare urmareste un interes.Prietenul adevarat la nevoie sa cunoaste, asa iti poti da seama care ti-e prieten, oricum cam greu sa gasesti un prieten adevarat, dar totusi nu e imposibil.
De exemplu unchiul meu are un prieten pe care il stie de la gradinita, de atunci tot prieteni buni au ramas si acum au 34 de ani; mereu s-au inteles.Mai exista si prieteni pe viata dar dificil de gasit.Asa e lumea in ziua de azi, in cine ai mai mare incredere acela te tradeaza, am patit-o si eu; de atunci mi-am dat seama ca nu e bine sa te increzi orbeste in nimeni, sa crezi in tine si atat!
Da, exista si persoane din fericire care sunt de treaba si care sunt prieteni adevarati, alaturi de care poti impartasi ganduri, idei, sentimente, oameni de incredere, dar sunt pe cale de disparitie!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Eu am o prietena buna(singura) si suntem prietene de 27 de ani! am trecut impreuna prin toate etapele vietii:copilarie, adolescenta( ne-am certat foarte des), maturitate, ne-am casatorit, am facut copii si am ramas la fel! Prietene! ne mai tachinam, ne mai suparam, dar prietenia ramane! si nu cred ca se va destrama acum... dupa atatia ani...acum cand suntem mature si am trecut cu brio toate "testele" prieteniei!

| nyko06 a răspuns:

Oamenii au mai multe fete pentru ca probabil urmaresc un interes dar totul se plateste si i-ti dai seama de valoarea unui om de abia cand l-ai pierdut, in ziua de azi foarte greu poti avea incredere in cineva sau sa-l consideri valoros pentru tine. Mai sunt si prieteni adevarati dar sunt foarte rari si trebuie sa ai grija in cine ai incredere, pentru ca increderea se castiga nu se acorda.

| Alina a răspuns:

Exista si prieteni pe viata, asta cu siguranta.Gandeste-te ca poate si noi parem in ochii altora imperfecti, gresim si nu suntem considerati prieteni adevarati insa poate nu realizam asta.

Si eu am avut o prietena foarte buna insa acum nu mai am nicio legatura cu ea.La inceput mi-a parut rau, insa am realizat ca un prieten adevarat il valoreaza pe celalalt si nu-l lasa balta.

| AllForOne a răspuns:

Pentru ca sunt mai "cool" si mai sociabli. Nu.Da.Nubig grin

| Minnie_8765 a răspuns:

Nu exista prieteni adevarati...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii adevarati sunt:
Persoanele care te ajuta neconditionat si indiferent de circumstante.Persoanele care te ajuta fara sa le spui ca ai nevoie.Persoanele care ar face orice sa te vada zambind.Persoanele care sunt gata sa-ti sara in ajutor in orice moment.Persoanele care inteleg ce spui fara a vorbi.Persoanele care te intreaba "ce faci?" si apoi asteapta sa auda raspunsul.Persoanele cu care poti ramane in liniste.Persoanele pe care te poti baza si in care poti avea incredere.Persoanele care te iubesc cu tot cu defectele si calitatile tale.Persoanele care nu incearca sa te schimbe.Persoanele care se bucura cu adevarat sa te vada.Persoanele care nu te barfesc si te sustin mereu.Persoanele care te cearta atunci cand gresesti.Persoanele care sunt langa tine, neavand nimic de castigathappy
Serios acum...Crezi ca exista vreo persoana asa? Crezi ca tu esti asa? La inceput probabil o sa ti se para totul frumos, perfect o sa spui am langa mine prieteni adevarati. Dar pe parcurs iti dai seama ca nu a fost asa, ca totul a fost doar ceva ce tu vroiai sa fie sau doar o minciuna.
Prieteni pe viata? Probabil ca nu.Totul e trecator. Odata si odata tot o sa te dezamageasca, stii cum e in viata toti avem dreptul la o dezamagire.Si ea va veni atunci cand te astepti mai putin, de la cine te asteptai mai putin, asa-zisul prieten adevarat.
Asta e, toti suntem ipocritihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai hai sa o luam asa.Prietenii sunt:
Persoanele care te ajuta neconditionat si indiferent de circumstante.Persoanele care te ajuta fara sa le spui ca ai nevoie.Persoanele care ar face orice sa te vada zambind.Persoanele care sunt gata sa-ti sara in ajutor in orice moment.Persoanele care inteleg ce spui fara a vorbi.Persoanele care te intreaba "ce faci?" si apoi asteapta sa auda raspunsul.Persoanele cu care poti ramane in liniste.Persoanele pe care te poti baza si in care poti avea incredere.Persoanele care te iubesc cu tot cu defectele si calitatile tale.Persoanele care nu incearca sa te schimbe.Persoanele care se bucura cu adevarat sa te vada.Persoanele care nu te barfesc si te sustin mereu.Persoanele care te cearta atunci cand gresesti.Persoanele care stau cu tine fara a avea nimic de castigat.
Serios acum...crezi ca exista asa ceva? Crezi ca tu esti asa? Iti spun eu, probabil exista, dar 2 la o mie.Eu una am prieteni adevarati, si m-am convins singura ca ei trebuie pretuiti petru ca sunt pe cale de disparitie.Si chiar si acestia adevarati, te-au dezamagit odata in viata, nu exista om perfect, care sa nu dezamageasca.Stii cum e, toti avem dreptul la o dezamagire.Si aceasta va veni de la cine te astepti mai putin, de la asa-zisul prieten adevarat.
Asta e, toti suntem ipocritihappy