| Iustina17 a întrebat:

Pepsi sau Cappy?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, amandoua imi plac, dar Cappy e ceva mai sanatos decat Pepsi, beau ambele dar mie de obicei imi plac sucurile cu acid, desi nu sunt foarte sanatoase, imi plac, dar si cele naturale sunt foarte bune!

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cappy deoarece pepsi are mult acid care este daunator. Cappy este si natural si fara acid.

| Bishop a răspuns:

Pepsi laughing

| MM a răspuns:

Pepsi

| ViVi a răspuns:

Pepsy love strucklove struck bun si nesanatoslaughing

| Helvete a răspuns:

Pepsi love struck, cu toate ca e mai putin sanatos decat Capy.

| cretzufinish a răspuns:

Sau poate niciunulhee hee Si eu beam Cappy des, dar am vazut la raft in super- si hiper- market-uri acel "praf" la fundul sticlei si de atunci nu mai beau. Tot sedimentul ala reprezinta chimicalele, colorantii folositi. Chiar si alea considerate "naturale" nu sunt total pure pentru ca nu s-ar conserva atat timp fara vreun stabilizator sau conservant. Nu va lasati inselati de reclama ascunsa.
Pepsi de asemenea beau pentru ca nu exista cola fara acid laughing si imi place cola.

| anss23 a răspuns:

Pepsi dar iti innegreste dintii daca bei in fiecare zi mult timp si nu este prea sanatos.

| Aliyaa a răspuns:

Parerea mea este ca Cappy deoarece nu este asa de nesanatos precum pepsy care contine cofeina si multe e-uri.

| Orannginna a răspuns:

Pepsi love struck

| Mefisto23 a răspuns:

Portocale din piata, torturate la storcator!winking

| StaRmAgiC a răspuns:

Cappy mult mai sanatos decat pepsi:X
Eu nu beau acidulat, beau mai mult suc natural si apa plata. E mai sanatos

| M.madallina a răspuns:

Pepsi

| Grimalkin a răspuns:

Bere Plata laughing

| anonima_4990 a răspuns:

Dacă te uiţi pe partea din spate a sticlei puteţi vedea cuvintele "conţine o sursă de fenilalanină L" Fenilalanina este în doze mari de gaze cu un efectiv nervoase. In Pepsi, theories suggest this may be a cause of ADHD. În Pepsi, teoriile sugerează acest lucru poate fi o cauză a ADHD.Pepsi are practic nimic bun pentru tine în ea, sa tot alcătuit din substanţe chimice nu este nimic în stare pură.
Deci eu iti recomant Cappybig grin e mult mai sanatos

| Alecsandraa a răspuns:

Cappy.

| oana23madrid a răspuns:

Ambele

| lorra mng a răspuns:

Mie de cand ma stiu nu imi place pepsi, cola asa ca aleg cappy

| Roxata a răspuns:

Pepsi

| Roxana6044 a răspuns:

Cappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pepsi...mai ales twist lemon drooling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata si pepsi tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele

| lacilaci19 a răspuns:

Cappy mai sanatos. dar pepsi mai buntongue