| anonim_4396 a întrebat:

Plec pentru citeva luni in Italia, la iubitul meu. Cam ce-ar trebuie sa iau cu mine in afara de citeva haine, bani si acte?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dacă e român, ceva să-i amintească de "acasă" şi nu uita o sticlă de pălincă naturală şi puţină slănină. Nu glumesc. Drum bun!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Pai niste mancare romaneasca, niste cadouri(o mica atentie)
Si cam atat...credhee hee

| florin_7920 a răspuns:

Nu uita lucru cel mai important restul e can can numa bine

| ramona_4785 a răspuns:

In Italia e foarte cald vara in comparatie cu Romania si trebuie sa ai haine de schimb multisoare, deodorante, intr-un cuvant ingrijire personala (nu uita de ele sunt foarte inportante-proprie experienta); despre cosmetice spun sa nu iti iei multe sa ai la nevoie pentru ca fiind cald (mai ales daca e undeva la mare) nu ai sa le folosesti garantat sau daca le folosesti foarte putin; nu uita de un cadou pentru persoanele care le vei reintalni si cam atat, pentru ca banuiesc ca vrei sa vii cu cate ceva la intoarcere si costa bani. Vacanta placuta si distreaza-te ai undetongue