| kosmyn98 a întrebat:

Pls care imi spune si mie cand se merge cu colindu si pe ce colinde funda cui imi da o listabig grin

Răspuns Câştigător
| AndutzaAndu a răspuns:

Nu-mi zice că nu ştii laughing, în fine, cu colindatu' se merge în ajunu' Crăciunului şi şiîn celelalte 2 zile de Crăciun se poate colinda şi se colindă colindele astea tradiţionale, de exemplu ea cu "domn domn să-nălţăm" sau "astăzi s-a născut Hristos, Mesia chip luminos..." etc. tongue

1 răspuns:
| anad a răspuns:

In Ajunul Craciunului, in data de 24, dupa-amiaza copii si seara tinerii si adultii. Uite un site cu colinde http://www.crestinortodox.ro/colinde-versuri/pagina-2/