| Abcfunny a întrebat:

Port ochelari pentru. ca am miopie astazi am fost la control(dupa 2 ani) si am -2(minus 2) ce inseamna? e mare/mica?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Nu.Nu este prea mare, dar trebuie sa porti ochelarii care te vor face mai interesanta si mai frumoasa.

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Poi...doctorul la care ti-ai facut controlul nu ti-a spus? Eu nu stiu ptc nu am probleme cu ochii...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poarta ochelari si mergi la control in fiecare an sa nu ai probleme mai grave.

daniela
| daniela a răspuns:

Nici mare, nici mica... nu este nimic anormal

| albastrel a răspuns:

Asa si asa... eu am -3 la stangu si -1, 5 la dreptu ...adica aveam ca nu mai port de 2 ani si mai mult ca sigur mi-au crescut big grin

| Abcfunny explică:

SweeTLemon ai primit mesajul meu la privat?(vreau s ma asigur k l-am trimis bine)

| marry a răspuns:

Destul de mare...eu am -1.5 la un ochi si -1.25 la celalalt si mi s-a spus ca e mare dar la tine ca e -2?

| www a răspuns:

Da e cam mare.

| Daisy. a răspuns:

Cam mare...eu am -1.75 si -1.50(drept si stang)sa porti ochelarii ca daca nu ajungi mai rau...

| SweeTLemon a răspuns:

Este destul de mare... dar poarta ochelari...Lasa-mi pe privat un mesaj cu id`tau pls :*

| SweeTLemon a răspuns:

Este destul de marisoara... poarta ochelari...Eu am 0 la ambii ochi...lasa-mi pls un mesaj pe privat cu id`ul tau sa vb ceva :*

| Andrei_6051 a răspuns:

E o dioptrie medie. nu te impacienta si daca ai ochelari poartai cat mai rar posibil. si foloseste cateva exercitii ce le folosesc si eu de pe www.renuntalaochelari.com.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mare nu este dar in nici un caz nu te descurci fara ochelari.eu am -1, 75 si nu reusesc sa vad nici numarul autobuzului.pe viitor incearca sa iti faci control 1 data pe an, s-ar putea sa iti creasca repede dioptriile si sa iti dea dureri de cap.si daca ai 1 an fara ca dioptriile sa iti creasca te poti opera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o dioptrie cam mare e scazuta poarta ochelarii vad ca esti fac michael jakcson sa stii ca si eu am miopie si port ochelari si mai sunt si fac michael jackson la inceput e cam greu sa porti ochelari apropo sunt la moda ochelarii asa ca nai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui mica da sai porti si sa stii cas fac michael jackson ca si tine e cam marisoara dar merge mai ales cai cu minus si eu am miopie(-0. 5)poarta ochelarii nu te juca

| crystal123 a răspuns:

E destul de mare. depinde si ce varsta ai. daca ai pana in 20, e de rau... daca nu, nu trebuie sa iti faci griji prea mari pentru ca oricum dupa aceasta varsta nu prea mai cresc dioptriile big grin