| klimassan a întrebat:

Pot sa bag gaz de bricheta in pistol airsoft?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti nebun? De ce ii spune AIRSOFT? Este aer comprimat, sub presiune. Gazul de bricheta este lichid.
Doamne, cum va mai bese mintea!

| NGheorghe a răspuns (pentru darrio2007):

De ce sa fie nebun... el nu a întrebat dacă gazul est bun, el a întrebat: "dacă poate?"

| NGheorghe a răspuns (pentru darrio2007):

De unde sa știm noi ce scule ai tu? Tu ști ce poți. happy

| darrio2007 a răspuns (pentru NGheorghe):

Si care e diferenta? Daca ii spuneam ca se poate, de unde stii ca nu o făcea? Daca se intampla ceva cu el, dădea vina pe mine, că eu l-am invatat.

| darrio2007 a răspuns (pentru NGheorghe):

?

| NGheorghe a răspuns (pentru darrio2007):

De ce sa ii spui ca se poate dacă el vrea sa știe "dacă el poate?"
(Este o întrebare cu jocuri de cuvinte in care dacă esti precis trebuie sa răspunzi complet diferit. )

| darrio2007 a răspuns (pentru NGheorghe):

Daca vrea sa afle ceva concret sa se lase de jocuri de cuvinte, daca nu cumva asta e doar parerea ta.

| NGheorghe a răspuns (pentru darrio2007):

Pot sa umflu roata de la mașină cu pompa de la bicicletă?
Sunt 101 detalii despre tipuri de pompe si despre adaptoare, dar la întrebări de gen nu poți sa scoți din calcul " starea mușchilor persoanei care întreabă ", stare care este determinantă.
La întrebările reflexive (cu "SE poate?") sunt impersonale si deci persoanele sunt scoase din calcul... nu interesează exact faptul ca unele pot, altele ba.

Bula
| Bula a răspuns:

In cel mai bun caz va functiona ca o bricheta stricata (fara scanteie), iar cu gazul scapat iti poti aprinde camasa de pe tine, eventual si toata casa...

| cristimihailov a răspuns:

Ar fi mai curat daca ti-ai taia venele.
Ai tai vor strange doar o balta.

Cu smecheria ta vor trebui sa razuiasca toti peretii sa scape de tine...

| UserNormal a răspuns:

Nu nu poti deoarece acel pistol merge doar cu AER COMPRIMAT. Nu incerca sa bagi gaz!

| Cringo a răspuns:

Posibil sa ai o surpriza neplacuta, daca faci asta.