| CalinaXandra a întrebat:

Pot sa ma iau de cineva dacă acel cineva își bate covoarele în fata blocului unde locuiesc la orele de liniște?

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, da cred ca e mai simplu sa inchizi geamul catva minute, cat poate si ala sa bata la covorul ala?

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai ce face, poți. A bate covorul NU e gălăgie, e doar praf la o adică...

| CalinaXandra explică (pentru sierra1):

Nu e gălăgie? atunci îți doresc și ție această "liniște " zilnic sub geam

| Dragobeta a răspuns (pentru CalinaXandra):

Un cineva bate zilnic un covor? Ciudat. Sau minti.

| CalinaXandra explică (pentru Dragobeta):

Tu ești dusă

| Dragobeta a răspuns (pentru CalinaXandra):

Mai bine imi explica-i nedumerirea. Asa pot spune ca tu esti cel dus ca te deranjeaza batutul unui covor.

| Dragobeta a răspuns (pentru Dragobeta):

Robot ANALFABET!
"Imi e x p l i c a i" nu se scrie cu cratima. Am dat modificare si tot cum ai vrut tu ai scris!
EDITORII, ce faceti acolo?

| sierra1 a răspuns:

"| Dragobeta: chemi politia."

Așa e bine? alo, 112, am o problemă, cineva bate fără milă... un covor

hă-hă-hă

| CalinaXandra explică (pentru sierra1):

La tine îmi era curentul furat sierra1

| dullcat a răspuns:

Unde se mai intampla asta in 2024? Majoritatea barelor astora care erau mai mult loc de joaca pentru copii decat pentru batut covoare, au fost desfiintate.

| Simpatic a răspuns:

Nu ai dreptul sa te iei tu de el, daca te vei lua pot exista de la caz la caz anumite consecinte si nu cred ca le doresti.
cel mai simplu este sa apelezi cu incredere la politia locala asta doar daca face asa ceva in anumite ore stipulate de lege (deranjeaza linistea) si deranjeaza cu adevarat, dar nu am intalnit inca pe cineva care sa bata covoare in fiecare zi si sa loveasca cu atata putere incat sa deranjeze, dar cine stiewinking

| CalinaXandra explică (pentru Simpatic):

Haideți mai nu mai exagerați atât, "voi nu ați intalnit"
Se auzea cu ecou pana la al 7-lea bloc
Își scoate femeia cele 100 de covoare de pe vremea lui Ceaușescu ținute la naftalina și între orele 13-14 când e liniște totala într-o zona chiar liniștită!
VA SPUN EU CA SE AUDE SI DERANJEAZĂ SI NU SUNT SINGURA!

| Simpatic a răspuns (pentru CalinaXandra):

Https://www.politiaromana.ro/......de-liniste

apeleaza cu incredere politia locala daca este atat de deranjant acel zgomot si daca el este facut in acel interval cand nu ar trebui sa existe, asa cum precizeaza articolul de mai sus intervalul orar!

| Hyperion7 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Daca el nu cooperează, apelează la poliție.
Covoarele se pot bate și înainte, și după ora de liniște!

| VoidEternal a răspuns:

Chiar crezi ca e intelept sa te iei de cineva care tine un prelungitor de palma in mana?
laughing)

| Lupică27 a răspuns:

N-am mai scapat de comportamentul asta comunist? doar prin Moldova mai vezi asa ceva si prin Rusia.

| Dragobeta a răspuns:

Daca e in orele de liniste, chemi politia.
Insa ma intreb cat zgomot face un covor batut. Nu am auzit covoare urland. Mai mult zgomot fac copiii care se joaca pe afara.

| RedMarr a răspuns:

Ii poti atrage atentia - ca e galagie, ca deranjeaza. La o adica, poti suna la sectia de politie unde locuiesti ...si ii descrii CLAR baietului de la telefon-Dispecerat care-i Problema. Daca e cazul sa vina sau nu, un echipaj. Pentru ca, daca faci sesizari/ii pui pe drumuri aiurea, s-ar putea sa te amendeze pe Tine. Eu am avut problema cu boxele/bass date tare in bloc, si s-a Rezolvat.