| delia_6706 a întrebat:

Poti face baie pe cap cand esti pe ciclu?!

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

Da.....stai linistita k nu are nicio legatura...astea sunt doar niste mituri inventate de cineva....asa k nu iti mai face atatea grijihappy
ppuppphappy

18 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da...este gresit faptul ca se spune sa nu te speli cand esti la mesntruatie... din contra.atunci trebuie sa te speli si mai des, pentru a nu te infecta...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da, doar n-o sa stai nespalata atatea zile. Dar nu sta cu fundul in cada, in apa calda, ci spala-te cu dusul, cu apa potrivit de calda, fara sa dureze foarte mult.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Binenteles ca dakiss
Nu are nici o legatura baia cu ciclul happy

cami
| cami a răspuns:

Daaa, normal! Imagineaza-ti, in perioada aceea parul ti se incleiaza mult mai repede, deci poti fara nicio problema! happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da.

| Pho3nix a răspuns:

Logic.
Ce treaba are capul cu partea de jos?
Crezi ca iti vine ciclul pe gura?

| emy a răspuns:

Ai voie, desigur.Insa nu este bine sa faci baie(mai ales fierbinte). Si evita pe cat posibil si dusurile! Dar daca le faci, apa trebuie sa fie calduta. Dar in nici un caz sa nu faci baie (sa nu stai in apa)!

| alinaandrei a răspuns:

Ce legatura are capul cu ciclul(cu partea de jos) laughing)

| dragosh a răspuns:

Are vreo legatura?happy.

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Ia vezi, poti?laughing

| ubitzika a răspuns:

Sigur doar apa sa nu fie prea calda deoarece poti avea ameteli si nici prea rece deoarece poti raci

ti pup ai grija de u:X

| domidoc a răspuns:

Da, dar e preferabil la"pasarica"

| anonim_4603 a răspuns:

Da.

| dianadiana a răspuns:

Da doar ca apa trebuie sa fie potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sigur că poți face baie pe cap.
Atenție, apa să nu fie prea rece ori prea fierbinte, potrivită. Dacă este frig, este bine să te usuci cu uscător de păr, eviți o posibilă răceală.
Sănătate și să ai grijă de tine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De putut, poti.problema e daca vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur ca ppoti face baie pe cap nu are legatura numai ca trebuie sa te usuci cu feonul si sa te feresti de gripa

| sweetkitty002 a răspuns:

Da mai...are vreo legatura?! de obicei e bine sa faci dusuri scurte...si cat mai dese kci igiena e importanta pe ciclu