| fgzsjhgug a întrebat:

Povestiti trasnaile voastre cele mai amuzante de cand erati micutzi:X:X iar daca aveti de povestit lucruri amuzante si de cand sunteti mari sunt numai bucuroasa sa le citeschappy

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Desi nu mai sunt la frumoasa varsta a copilariei,intrebarea ta ma face nostalgica si-mi amintesc o amuzanta intamplare cu baiatul meu pe care am sa ti-o spun aici.
Era in clasa intai; ii placea la scoala, dar primul trimestru fiind prea lung astepta nerabdator vacanta, prima lui vacanta.Si iata ca intr-o zi de sfarsit de decembrie se scoala repede,se pregateste de scoala,dar adauga preocupat:
-Azi trebuie sa duc un sac la scoala!
Mirata intreb:
-De ce? Ce-o sa faceti cu sacii?
Privindu-ma vesel el zice:
-Ne va da doamna invatatoare vacanta in ele!
Am pufnit in ras; dar el, suparat adauga:
-Degeaba razi! Si as vrea un sac cat mai mare.
Descumpanita ii explic ca n-am niciun sac prin casa; cu mare greutate l-am convins sa ia doua pungi.
In fine, trece dimineata si la amiaza vine fericit de la scoala ca a luat vacanta.Ne-am amuzat cu totii,iar tatal n- are de lucru si pune lucrurile la locul lor:
-N-ai nimic in pungi, doamna si-a ras de voi!
A ramas o clipa nedumerit, dar s-a luat cu jocurile vacantei si parea sa fi uitat incidentul.Insa in prima dimineata cand l-am trezit sa plece iarasi la scoala, dupa doua saptamani de vacanta, imi reproseaza:
-Vezi? Daca-mi dadeai trei pungi aveam trei saptamani vacanta!

caramela
| caramela a răspuns:

Pai am chiulit 4 fete de la scoala, ne-am dus la o colega, am taiat o gaina am facut gratar am baut si cate un paharel de must si apoi am venit la ultimile 2 ore ca aveam cu diriginta...laughinglaughinglaughing mentionez ca eram in clasa a X-a eram mari dom'le, cu toate ca eram mari, aceasta mi se pare cea mai frumoasa amintire de care imi aduc aminte cu drag, si rad si copiii mei ce trasnaie a putut sa faca mamicuta lor draga:devil Asta mi se para cea mai hazlie intamplare, a ta care ar fi?smugsmug

| y7y7y7 a răspuns:

Eram in clasa a X a...cand am fugit de la scoala cu mai 2 fete sa mergem in centru ca cica trebuia sa vina becali ca sa inaugureze o biserica facuta de el.si in timp ce fugeam noi ca era dirigu in spatele nostru ca atunci dadeam teza cu el la fizica si ne chema inapoi, colega mea cum se tot uita in spate a cazut intr-un canal in curtea scoli ca au luat copii capaculaughing))))))...nu am mai ajuns in centru am ajuns cu ia la spital ca isi rupsese un piciorlaughing)) si ironia sorti ca nici becali nu venise in ziua aia.a fost cu o zi inainterolling on the floor)si mai o faza cand nu am intrat la ore si ne-a prins directoarea in curte si noi cand am vazut-o am fugit si avem un gardulet mic in curte pe langa el sunt banci toate am sarit gardu mai putin una laughing)ea a ramas cu picioru prins in card laughing si a cazut in cap.rolling on the floorcand s-a ridicat avea pietre in fruntelaughing sau cand am condus beata si mergeam pe contrasens si m-am oprit si m-am certat cu soferu care mergea regulamentar ca am zis ca merge pe partea mealaughing)) sau cand am zis ca fac si eu o gluma cu mama.laughing i-am dat bicicleta sa se plimbe si i-am desfacut firele de la frana si cand a plecat a mers putin si s-au pus barierele ca venea trenu si trebuia sa treaca peste linie ca se mearga unde e locu de plimbat, si a dat in bariera ca nu sa mai putut oprilaughing) sau acum o vara aveam o pereche de slapi care alunecau aveau talpa tare.si am alergat dupa un baiat ca ne jucam, si cand am vrut sa ma opres am cazut pe spate si era plin de lumelaughing) sunt multe chestii eu ti-am zis sa mai pe scurt si putine happy spune-ne si tu ceva facut de tinehappy daca vreihappy:*