| CameliaPopescu88 a întrebat:

Psihologul clinician poarta vreo uniforma in spital/clinica?

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

De obicei da, poarta halatul ala care il poarta si doctorii.dar nu e o regula.Eu am vazut psihologi cu halat..de asta zic.

| RoyDupuis a răspuns:

Asa ar fi normal!

| CameliaPopescu88 explică (pentru RoyDupuis):

Stiti cumva in ce consta aceasta uniforma?

| KodrutZ a răspuns (pentru CameliaPopescu88):

Http://images.halloweencostumes.com/......ostume.jpg
P.S. Scrie pe ecuson numele/specializarea?

| CameliaPopescu88 explică (pentru KodrutZ):

Sa inteleg ca e peste capacitile tale sa raspunzi coerent la o intrebare simpla?

| KodrutZ a răspuns (pentru CameliaPopescu88):

Simpla si cretina, raspuns pe masura. Fiecare se imbraca cu ce are.

| CameliaPopescu88 explică (pentru KodrutZ):

Din moment ce exista uniforme pentru toate cadrele, unii alegand daca se imbraca in civil sau nu, este normal sa intreb, dorind raspunsuri mai inteligente decat o "caterinca" ieftina. Dar asta e, fiecare cu nivelul sau. Daca nu poti ajuta pe cineva, nu e nevoie sa-ti bati joc. happy

| RoyDupuis a răspuns:

De regula este un halat, dar poate fi si bluza + pantalon.
https://www.google.ro/......ps?/search

| CameliaPopescu88 explică (pentru RoyDupuis):

Multumesc frumos pentru raspuns!

| RoyDupuis a răspuns (pentru CameliaPopescu88):

Cu placere! cei din clinici de obicei au reguli ce trebuie respectate, inclusiv sa poarte uniforma. la psihologii particulari nu se pune problema uniformei!