| micutza_8263 a întrebat:

Puteti sa'mi dati si mie niste sfaturi. poveste mea este urmatoare. candva aveam o PRIETENA[mada] ne intelegeam foarte bine pana cand a intervenit o alta fata intre NOI DOUA am acceptat sa fim toate PRIETENE impartasindune secrete si de chestii de fete insa acea fata[bianca] vroia sa bage raca intre NOI a reusit de cateva ori dar ne'am impacat insa azi am fost la mada si am gasit-o in scara cu bianca facandui pozeechatterbox m-am suparat am plecat acasa si m-am gadit foarte binee m-am intors la ea din nou si am intrebat-o daca vrea sa ne impacam.sad si i'am explicat cum sta treaba si acum vrem sa ii facem ciuda celeilante ca noi doua ne intelegem foarte binee dar intr-un fel cum s zic vreau cumva sa o pedepsesck pentru tot ceea ce a facut. si nu stiu.niste sfaturi va rog.

3 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

rolling eyesSunteti foarte imature toate 3.
1)Daca faceau poze ce? Faceau cumva o crima? Daca sunteti prietene, nu inseamna ca trebuie sa stati mereu impreuna.
2) raised eyebrowsVreti sa ii faceti in ciuda de ce? Ca a incercat sa isi faca si ea prietene?
3)Se pare ca voi nu ati considerat-o niciodata o prietena, de fapt mai bine zis tu ai vazut-o ca pe o rivala. Dar te-ai gandit ca poate doar ti se pare?
Mai bine las-o balta.Stii cum se zice: Razbunarea e arma prostului.Aceasta atitudine este foarte josnica "sa ii faci in ciuda". Iti sugerez sa aveti o discutie toate 3 si sa lamuriti aceste mici neintelegeri si apoi sa hotarati ce faceti mai departe.
Incearca sa nu mai faci pe victima si sa analizezi situatia la rece.Incearca sa vezi situatia si din punctul de vedere al "intrusei".

| irina20 a răspuns:

Cred ca cea mai buna pedeapsa e s-o lasati in pace sa-si vada de drumul ei, cum se spune.Eu zic ca ar deranja-o mai tare sa o scoate-ti din gasca, sa ramana singura in timp ce voi va veti distra cum o facea-ti inainte.Bafta!

| addicting a răspuns:

Cati ani ai? nu trebuie sa ii faceti ciuda, tu cum te-ai simtit cand ea ti-a facut asta.rezolvati vorbind nu va razbunati nu o sa iasa nimic bun