| SweetGirlKimmy a întrebat:

Rasa chow chow sunt caini de paza de companie sau?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mai mult de companie, dar te pot si apara in caz de nevoie. Sunt niste caini foarte frumosi si afectuosi.

Răspuns utilizator avertizat
| Alii a răspuns:

De companie.Am eu unul alb fooarte frumos:XS'a facut maricell:X:XDeabia astept maine sa-l scot la plimbare. Dar il poti si dresa si sa fie un caine de paza, eu l-am dresat sa fie afectuosi cu straini, multi copii se joaca cu el:X

| PredatoR a răspuns:

Companie. Daca vrei caine de paza i-ati un Rottweiler sau un Ciobanesc German

| TiMan a răspuns:

Acum iti spun in cunostinta de cauza(am avut 2): sunt extrem de pufosi, dragalasi, arata ca niste ursi/lei, si sunt jucasi, deci sunt de companie. DAR...(mereu exista un "dar), iti arantez ca o a fii in siguranta cu un chow chow oriunde ai mergewinking Chiar daca apare un tigru si stii clar ca nu are nici o sansa catelu tau, el tot va incerca sa te apere, deci sunt si caini de paza.
Sincer, iti recomand sa ai grija de ei daca iti vei lua, sa-i periezi saptamanal(hai ca nu-i greu) si sa le arati afectiune ca si ei, la randul lor sa te iubeasca. Cainii astia nu au nevoie de mult, dar ofera inzecit pe cat primescbig grin

| Nimphetamine a răspuns:

Depinde daca il inveti sa ste cu tine si chiar se ataseaza de tine te va pazi cum poate el mai bine.Este si de companie si de pazathumbs up