| anonim_4396 a întrebat:

Rog fiecare utilizator care vizualizeaza intrebarea sa isi dea cu parerea: care este cel mai frumos nume romanesc de fata?

26 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cel mai frumos nume, nu numai din Romania, ci din lumea intreaga e numele fetei pe care o iubesti! Sau al fetitei tale, daca esti parinte.

| anonim_4396 explică (pentru April):

Logic, doar fetitei tale ii pui numele tau preferat.

| April a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur; dar si primul caz e valabil.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Maria, categoric!

| Flav a răspuns:

Gherghina.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Am ras.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! pai cred ca orice nume e frumos, daca si posesoarea stie cum sa si-l puna in evidenta cu mandrie...mie imi place numele ficei mele Alina-Diana, dar si Giorgiana e frumos, Alexandra, Floricica...sunt destule.

greece12
| greece12 a răspuns:

Stefania.

| Ramonaaaa a răspuns:

Ramona.

| OanaG a răspuns:

Numele meu "Oana" love struck

| Dumnezău a răspuns:

Vacagrasa Verginica

| Chris a răspuns:

De obicei, asociem numele cu diferite persoane, insa o sa incerc sa fiu obiectiv si aleg Alexandra.

| aliceinchains a răspuns (pentru Chris):

Mie mi se pare un nume mult prea comun, chiar dacă îl port și eu. thinking

| Chris a răspuns (pentru aliceinchains):

Probabil ca este comun, dar dupa parerea mea, are farmecul sau.

| dana85 a răspuns:

Mara

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună! Eu cred că orice nume este frumos în felul său dacă persoana care în poartă ştie să-l aprecieze. Totuşi sunt multe nume frumoase, cum ar fi: Ioana, Andreea, Miruna, Samira/Amira=prinţesă, Norina(noroc), Sonia.

| Anonimus905 a răspuns:

Sigur Tania

| Rapunzell a răspuns:

Mie imi place Anastasia si Tatiana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ana, că îmi aparţine tongue.

| BYGGeo a răspuns:

Ana Maria

| XxXFBIXxX a răspuns:

Andreea

| YusukeUrameshi a răspuns:

Roxana :X

| alinaaa26 a răspuns:

Ema (emanuela)

| baubau11 a răspuns:

Pai,cred ca cel mai frumos nume este Andra.

| seba_1228 a răspuns:

Timeea

| Andreea11111999 a răspuns:

"Andreea"...eu asa cred.happy... sper ca ti-am fost` d` folos.