| anonim_4396 a întrebat:

Rolul femeii in societate?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Rolul femeii este sa faca copii, sa fie mama, iubita, sotie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era o vreme cand rolul femeii era bine stabilit si ingradit: aceasta trebuia sa aiba grija de copii si sa intretina gospodaria, in timp ce barbatul era cel care se ocupa de problemele tehnice si financiare. Femeia era nascuta cu un scop bine stabilit, si anume acela de a se ocupa de familie, de a oferi suport si sprijin.
Femeia era persoana sensibila din familie, barbatul avand rolul de stalp, intruchipand puterea si stabilitatea. Aceasta nu avea dreptul de a fi sexuala, pasionala sau aranjata, ci din contra: nimeni nu avea dreptul sa ii observe partea sexy, usor usuratica. O femeie cu mai multi parteneri sexuali era denumita direct… taratura.

| P1x3lMD a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu voiam un raspuns copiat de pe google(eu prefer sa ma documentez inainte sa pun intrebarea)iar aici eu vreau pur si simplu parerile altora. Tema se cheama conversatii!

| anonim_4396 explică (pentru P1x3lMD):

Ei bine nu e de pe google. daca am stat juma de ora sa scriu asta nu inseamna ca e de pe google. imi pare rau. multumesc totusi pentu apreciere.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru anonim_4396):

O jumătate de oră pentru răspunsul ăsta? Mai bine nu scriai.Tu îți pierzi atâta timp pentru un raspuns de care oricum nu te alegi cu nimic?

| P1x3lMD a răspuns (pentru anonim_4396):

Penibil,jumatate de ora. Felicitari esti un geniu ai reusit sa nimeresti fix in fix/mot a mot un fragment dintr-un articol recent citit.

| Solsagan a răspuns:

Prepararea sarmalelor. Lol.