| anonim_4396 a întrebat:

Sa spunem ca ai posibilitatea de a pleca cateva luni in strainatate, la munca. Dar acolo e tatal tau, cu care nu te intelegi, care e un om dificil si caruia ii place sa te tortureze psihic. Acolo mai ai niste rude si destul de multi romani, a caror viata e o telenovela si fara sa vrei, esti tinut la curent cu viata sexuala a vecinului de la 3 si alte mizerii cotidiene. Sa spunem ca esti si foarte atasat de fratele tau mai mic, pisica si prietena ta cea mai buna, si ca suferi de depresie, urmezi un tratament, ai si ganduri sinucigase uneori, si simti ca nu ai putea suporta dorul. Ce ai face? Ai merge acolo sau ai sta aici si ai continua sa cauti de lucru, desi pana acum nu ai gasit nimic si nici nu-ti faci sperante prea mari...

Banii sau sanatatea mintala? Ce alegeti?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Logic că sănătatea mintală, nici nu trebuie să te gândești să răspunzi la așa ceva. De ce ai nevoie de bani? Ca să îți satisfaci nevoile iar autosatisfacerea personală e o nevoie practic. Eu nu m-aș duce. Și în România dacă ai un bac e imposibil să nu îți găsești ceva de lucru.

Răspuns utilizator avertizat