| SunnyFlame a întrebat:

Sa va povestesc. astazi am iesit cu iubitul meu afara si ne tot certam etc. dp un timp a inceput sa imi spuna multe lucruri si sa ma jigneasca. dupa care i.am dat o palma ca chiar ma enervat. si apoi am plecat. oare am facut ceva gresitstraight face. dar m.am saturat mereu sa faca asa straight face

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Mi se pare normal ca ai reactionat asa, si eu as fi facut la fel.Eu as suporta orce din parte iubitului meu dar asta nu as mai suporta-o, adica atat timp cat eu il respect si el trebuie sa ma respecte pe mine.Nu vreau sa te dezamagesc dar parerea mea este ca acest baiat nu te iubeste cu adevarat.Un baiat care te iubeste cu adevarat te respecta, si din moment ce el a vb asa urat cu tine inseamna ca nu te respecta.Si mai mult tot el s-a suparat, el trebuia de fapt sa isi ceara scuze nu sa se supere.El nu are motiv pentru care sa se supere pentru ca tu esti cea care trebuia sa te superi.Parerea mea este ca ai procedat foarte bine, nu are de ce sa iti fie teama.Si te sfatuiesc sa il lasi in cazul in care nu isi cere iertare, dar daca nu isi cere iertare cu adevarat uita-l pentru ca nu te merita.Si daca te impaci cu el spune-i sincer ca te doare atunci cand el vb asa cu tine. Spune-i sincer ce te doare si explica-i dc ai reactionat asa.
Dar fi foarte atenta deoarece sa-r putea ca baiatul sa nu fie sincer si sa te foloseasca, sa te raneasca apoi sa te paraseasca.
Succes.pwpici

3 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Actioneaza dupa instinct. Daca nu este intelegere intre voi, reununtati unu la altu.

| effect a răspuns:

Incearca sa nu devii violenta ca nu e prea frumos, daca te enerveaza incearca sa ramai totusi calma.Ar fi frumos sa iti ceri scuze in fata lui si sa i spui ca daca te mai jigneste vei fi nevoita sa te desparti de el :-)Nu l lasa sa te jigneasca:-)

| Vali87 a răspuns:

Nu e bine ce ati fc nici tu nici el, incearca sa vb cu el si sa va impacati, dc va iubiti si tineti unul la altul dar dc zici ca iti face mereu asa nu stiu ce sa zic, eu zic sa nu mai accepti asa ceva din partea lui ca stii cum e azi un pic maine un pic si cine stie la se se mai ajunge.