| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, am o relatie cu un baiat de 22 de ani care chiar ma iubeste si il iubesc si eu la randul meu. Ii cunosc familia si el pe a mea, problema e ca eu sunt in custodia tatalui meu cu sora mea mai mica si fratele mai mare, iar tatalui meu nu i.am mai facut pana acum cunostinta cu vreun fost iubit. Vreau sa petrec cu iubitul meu mai mult timp dar de fiecare data cand depasesc 4-5 ore cu el pe afara, tata deja ma suna si ma ameninta ceva gen ca "vino i.ati bagajele si muta-te la el" si m.am saturat sa imi reproseze mereu asta. El e de-acord sa ma mut la el si are cu ce sa ma intretina..va spun eu. El o sa plece peste cateva zile, m.am gandit ca daca m.as casatori cu el si imi iau si eu bilet sa plec cu el, nu imi va mai trebui procura de la tati ca sunt pe numele lui si pnm. Oare poate sa imi spuna cineva daca e asa cum m.am gandit eu? Dau funda..multumesc

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Tu vrei sa te casatoresti cu el dar oare el vrea? Ai doar 16 ani, trezeste-te la realitate. Ce faci daca iti cere sa te culci cu el si dupa se plictiseste de tine? Faci parte din categoria fetelor proaste pe care le fraieresc orice baiat. Las-o mai moale cu "iubirea". Cica "are cu ce sa ma intretina..va spun eu"laughing) Pai tu crezi ca o sa stai ca o regina in casa lui in timp ce el iti cumpara tot ce e necesar?laughing) E clar, tu vrei sa stai pe banii lui si sa nu ai nicio grija. Te-ai saturat de vorbele tatalui tau si vrei sa fugi. Bravo, esti tare "inteligenta".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, da asa e cum zici tu, doar ca peste vreo 2-3 ani cand se plictiseste de tine te intorci acasa cu coada intre picioare la tati.

plus daca parintii nu isi dau aceptul nu te poti casatori la varsta ta

| Sociopat a răspuns:

Fugi cu el.

| CreaţaWsz a răspuns:

Minte de copil. Nu m-as mira daca peste 2-3 ani o sa aungi pentura. Cum dracu sa pleci cu el? Niciodata sa nu-ti lasi familia pentru un baiat ca odata si odata te lasa, esti prea tanara ca sa te legi de acum la cap. Si nu cred ca ti-ar convenii sa stai si sa-i faci lui mancare in fiecare zi cand poti iesi sa te distrezi. Tu crezi ca toate-s bune si frumoase, dar viata pe care o ai la tatal tau n-o s-o ai si la barbat acasa. Asa ca ai grija ce faci.