| anonim_4396 a întrebat:

Sa vorbim puțin despre acel specimen numit Erika Isac.
Cei care o ridicați în slăvi chipurile că melodiile ei transmit nu știu ce mesaj, chiar nu vă dați seama că această fwfă nu dorește altceva decât atenție și bani?
Dacă nu ar vrea cele menționate mai sus, atunci de ce și-ar mai sponsoriza dejecțiile, pardon, melodiile pe YouTube? La sponsorizare plătită mă refer.
E doar o mascota a industriei muzicale românești, în nici un caz cântăreață.
Clipurile și melodiile ei îmi emana mizerie, în nici un caz "women empowerment".

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce nu este adevarat din ce a cantat? un mirel a omorat o andreea, desi se adevereste

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bravo, ai descoperit absolutul.

| LoveSleep a răspuns:

O nu, oamenii care pun chestii pe
Youtube vor atentie si bani. Soc si groaza, cine ar fi crezut?

| J0B0MAT a răspuns:

Toată lumea vrea bani. Pentru că nu poți supraviețui fără bani.
Dar asta nu înseamnă că opiniile ei sunt false din cauza asta.Nu, adevărul rămâne adevăr, indiferent de cine îl spune, de naționalitate, religie, situație materială, aspect etc.
Dacă Hitler a spus că iarba e verde, asta nu e fals doar pentru că a fost un criminal psihopat.Adevărul există și poate fi spus de către oricine, chiar și cei mai mincinoși oameni spun adevăruri.
Când vine cineva și spune prin ce trec femeile și mai mult de majoritate dintre femei îi dau dreptate, ăsta e un adevăr.Tu ca bărbat dacă nu ai trecut prin ce trece o femeie, pentru că nu ești una, poți crede că nu e adevărat, dar doar pentru tine.Nu poți afirma că ceea ce experimentează ele e fals, doar pentru că tu și alți bărbați nu ați trecut prin ce trec femeile. Când o majoritate covârșitoare de femei, chiar și de bărbați susțin că anumite lucruri se întâmplă, ar trebui cel puțin și în mintea celor care cred altceva, să apară un semn de întrebare, că poate ceea ce crezi nu e 100% adevărat.Că poate există ceva adevăr în ce spun femeile alea, poate chiar în totalitate, că nu ar spune doar de nebune.Că poate nu sunt toate nebune, proaste, materialiste.

| Hyperion7 a răspuns:

Privește bârna din ochii tai, totuși.
Care e problema mai exact? Frustrări generalizate pe fondul că ea poate și tu nu? Că da e capabilă să vocifereze ceea ce o deranjează pe ea și tu nu?
Sa nu uitam că specimenul Erika Isac mai are și dreptate in ce spune ea acolo, cu toate că nu îi sunt vreun admirator secret.
Revenind la probleme.Te deranjează ce anume? Că are dreptate și te-ai simțit ofensat? Atunci clar ai o problema.

| Lupică27 a răspuns:

Mi-am dat seama ca e o alta cersetoare de atentie cand am observat ca in toate clipurile apare dezbracata, chiar si in ala cu femei in parlament, ce legatura au una cu alta n-am inteles.
Astia nu sunt artisti, sunt niste cantareti, nu-i mai numi artisti.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lupică27):

Da cine mai e print in ziua de azi?
Până și omul de rand vrea tap tap pe tik tok, cam până acolo s-a ajuns cu cerșetoria.

| Lupică27 a răspuns (pentru Hyperion7):

Prostii intre prosti sunt genii

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lupică27):

Exact!

| Dragobeta a răspuns:

Ea e doar o cantareata, o lalaitoare, care vrea atentie si bani. Canta orice pentru asta.
Grav este ca cei care ar trebui sa fie atenti la educatia tinerilor, se folosesc de ea. Nu au investit nimic, dar o rasplatesc cu publicitate. Ii fac publicitate tocmai ca tineretul sa se indrepte spre astfel de muzica. Si de aici si pana la faptele din melodie, nu e decat un pas. Grav este ca se doreste ca tinerii sa fie violenti, inculti, dezaxati. Usor de manipulat in orice decizie s-ar lua la nivel guvernmental.
Nu am stiut de ea pana la melodia Macarena si nici nu am dorit sa-i vad alte clipuri. Chiar si la Macarena m-am uitat tarziu, dupa ve prea multe televiziuni i-au luat apararea. Am fost curioasa sa vad ce a starnit atata zarva. M-a scarbit de-a dreptul.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Dragobeta):

O secundă va retin și eu!
Ok, Erika Isac, marea scorpie de pe net care împarte lumea în 2 și provoacă propaganda in masă. Vreau sa va întreb,mă gândesc că sunteți destul de matura,poate și mai matura decât mine,manelele cum vi se par? Cântăreții de teapa lui Tzanca,Dani Mocanu?
Sunt curios.
Legat de diversitatea muzicala la noi in Romania,nu știu cum să zic însă manelele sunt in trending zile bune,concluzia?
Tinerii oricum erau prost educați și dinaintea apariției Erikăi Isac,sa mai zic că maneliștii, cei care sunt la suflet românilor sunt mult mai toxici decât fata asta?
Acum, vreau sa ne înțelegem, nu susțin nici pe Erika, nici maneliștii, nici pe nimeni, vreau doar sa vad doar care e părerea dvs.
Mulțumesc

| Dragobeta a răspuns (pentru Hyperion7):

Personal nu agreez manelele si nu le ascult.
"Cântăreții de teapa lui Tzanca, Dani Mocanu" hmm, sa-mi fie jena ca nu stiu cine sunt?
Insa, parca nu sunt asa de indecente ca Macarena. Am spus, nu-i cunosc repertoriul. Doar melodia asta. Deranjant a fost si este ca i se face prea multa publicitate. Directa sau mascata. Parca televiziunile au stat "dupa colt" asteptand aparitia ei.
Daca s-ar face macar pe jumatate publicitate la muzica simfonica (un exemplu venit la intamplare pentru ca e total opus manelelor), daca s-ar difuza ziua acest gen de muzica si nu doar pe un post ce nu e prins la radio, te asigur ca romanii ar asculta cu placere si muzica simfonica.
Romanii au fost impinsi dupa 1990 spre incultura.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Dragobeta):

Eu cred că nu românii au fost împinși,ci ei au ales asta.
Adică nu trăim într-o țară comunistă,fiecare poate asculta ce vrea,să facă ce vrea, așa că nu nimeni nu a împins pe nimeni, ci ei s-au dus ca oile pe căile cele mai greșite.
Cat despre știrile și publicitatea, eu sunt de părere că ăsta e scopul lor, sa te tina captiv cu niste știri pentru a-ți ocupa timpul și pentru a-l pierde inutil.Care sunt cele mai frecvente subiecte? Decese,crime,violuri,accidente și ce minunată e Romanica.
Concluzia? Mai bine nu te uiți la știri daca vrei sa trăiești bine.
Dar da,înțeleg și unde bateți și da,daca nu au știri cu un conținut exagerat,oare ar mai fi captivante? Sigur nu.
Ce-i drept,nu pot spune că Macarena e o piesa decenta, dar unde e cerere, e și oferta, altfel nu ar avea cum, zic eu.

Întrebări recente