| Alex_AlexUnder_1997 a întrebat:

Salaut TPU. Vreau sa fac schimb de obiecte cu o persoana din afara judetului in care locuiesc si mi-a propus sa facem schimbul prin curier. Este o metoda ok? Daca da cum se procedeaza.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Ești sigur ca e ok sa faci asta cu o persoana necunoscuta? Adică nu poți fi sigur ca el chiar o sa îți trimită acest produs, au fost o grămada de cazuri de teapa, deci ai grija sa nu fie ceva de valoare.
Trebuie sa te duci la sediul unei firme de curierat sau sa suni sa vina un curier la tine și sa trimiți pachetul. Taxa e undeva la 15-20 lei.