| CosminCSM00 a întrebat:

Sall. am si eu o problema: am tras mai multe filme pe cd-uri cu tot cu subtitrare, pe calculator merge subtitrarea iar cand pun cd-ul la DvD la televizor [LCD] nu imi apare subtitrarea. Am tras separat subtitrarea de film. Intrebarea mea este : cum fac sa imi arate subtitrarea si pe LCD sa pun filmul in fisierul cu subtitrarea?

3 răspunsuri:
| mSoo a răspuns:

Vezi ca subtitrarea sa aiba acelasi nume cu filmu.
Ex: supernatural.srt cu supernatural.avi ( sau ce format o fi )

| CosminCSM00 explică (pentru mSoo):

Nu este vorba ca nu e subtitrarea buna, ca la pc merge perfect

| mSoo a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, si ca sa ia subtitrarea la DvD trebuie ca filmu sa aiba acelasi nume cu subtitrarea, sa fie identic big grin